Gençlerbirliği Ümit Özat'ı Görevden Aldı

Gençlerbirliği’nde yapılan çok sayıda transfer ve alınan kötü sonuçlar ve gerginlikler sonrası Ümit Özat ile yollar ayrıldı.

Gençlerbirliği Ümit Özat'ı Görevden Aldı
Gençlerbirliği Ümit Özat'ı Görevden Aldı Ecem Şenol
Bu içerik 1228 kez okundu.

Fenerbahçe mağlubiyetinden sonra kulübün başkanı Murat Cavcav ve yönetim kurulu teknik direktörle yollarını ayırma kararı aldı.

Bugün sabah saatlerinde yapılan antrenmana da Ümit Özat’ın katılmadığı, takımı yardımcılarının çalıştırdığı öğrenilirken, yönetim ile Ümit Özat’ın tazminat şartlarında anlaşması ardından ilerleyen saatlerde ayrılığın resmen açıklanacağı belirtildi.

Gençlerbirliği’nin kulüp başkanı Murat Cavcav, Mayıs ayında yapılan sözleşmenin ardından Ümit Özat ile merhum İlhan Cavcav zamanında anlaştıklarını anımsatarak, sezon sonunda sözleşmesinin bittiğini, Kendisiyle 2 yıllığına anlaştıklarını belirterek, bu camiadan yetişmiş biri olarak, kendisine güvenin sonsuz olduğunun altı çizildi. Kulübün başında olduğu sürede iyi bir uyum yakaladığını ifade eden Cavcav, inşallah Gençlerbirliği için iyi olacağını düşündüğünü de kaydetti.

35 yıllık başkanlık kariyeri boyunca 57 teknik direktör değiştiren ve 42 farklı teknik adamla çalışan İlhan Cavcav'ın geçtiğimiz Ocak ayında yaşamını yitirmesinin ardından babasının yerine Gençlerbirliği Başkanı seçilen Murat Cavcav, başkanlığının 6. ayında Ümit Özat'ın görevine son vererek İlhan Cavcav ekolünü sürdüreceğinin sinyalini verdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bakanlıktan Uyarı SMS'i

 

Gençlerbirliği Ümit Özat Müsabak Teknik Direktör Kulüp Anlaşma Fenerbahçe Maç Murat Cavcav Açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500