istanbul escort

Giyim Devi Konkordato Talep Etti

Türkiye ve yurt dışında toplam 90 mağazası bulunan ve Türk tekstil sektöründe ilk ihracat yapan firma olarak kayıtlara geçen 'Çift Geyik Karaca' için konkordato başvurusu yapıldı.

Giyim Devi Konkordato Talep Etti
Giyim Devi Konkordato Talep Etti Meltem Yüksel
Bu içerik 393 kez okundu.

Çift Geyik Karaca konkordato talebiyle başvuru yaptı. Firma dava dilekçesinde, şirketin döviz cinsi kredilerinin mali dengeyi bozduğu kaydedildi. Asırlık markanın Türkiye ve Azerbaycan’da toplam 90 mağazası bulunuyor. Türk tekstil sektöründe ilk ihracat yapan firma olarak kayıtlara geçen markanın temelleri 1917 yılına dayanıyor.

Çift Geyik Karaca Giyim AŞ ve Narin Triko Tekstil ile bu iki şirketin sahibi Hasan-Hüseyin-Cüneyt ve Fethi Güneş kardeşler için konkordato talepli dava Bakırköy Asliye Ticaret Mahkemesi’nde açıldı. Geçtiğimiz gün açılan davada, yaşanan mali darboğaza ilişkin bir dizi gerekçe sıralandı.

Dava dilekçesine göre, döviz cinsinden alınan yüklü krediler, AVM kiralarındaki yükseliş, perakende satışlarındaki gerileme ve bankaların kredi limitlerini kullandırmaması şirketlerin mali yapısını olumsuz etkiledi. Toplamda 171 milyon liralık borcu bulunan şirketler için konkordato kararı verilmesi halinde faaliyetlerin etkin bir biçimde sürdürülebileceği kaydedildi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Karaca Çift Geyik Karaca Tekstil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu