Gizemli Kazı Hakkında Vatikan’dan Açıklama

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’nın ortaya attığı Aziz Paul’ün İncil’iyle ilgili Vatikan’ın talimatıyla Tarsus’ta gizli kazı yaptırıldığı iddiası üzerine açıklama geldi.

Gizemli Kazı Hakkında Vatikan’dan Açıklama
Gizemli Kazı Hakkında Vatikan’dan Açıklama Meltem Yüksel
Bu içerik 739 kez okundu.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’nın ortaya attığı Aziz Paul’ün İncil’iyle ilgili Vatikan’ın talimatıyla Tarsus’ta gizli kazı yaptırıldığı iddiası üzerine Vatikan’ın Ankara Büyükelçiliğinden açıklama geldi.

Sevil Erkuş ve Ömer Erbil'İn haberine göre, Vatikan’ın Ankara Büyükelçisi Başpiskopos Paul Russell,  Vatikan’ın Tarsus’taki herhangi bir arkeolojik kazı veya başka faaliyeti olmadığını çıkan haberlerin uydurma olduğu söyledi.

Tarsus 82 Evler Mahallesi’nde gizlilik kararı içinde birinci yılını dolduran kazı evine girmeye çalışan CHP’li Atıcı, olaydaki gizemin Hıristiyanlığın önemli isimlerinden Tarsuslu Aziz Paul’ün kayıp İncil’i ile ilgili olduğunu öne sürmüştü.

Diğer taraftan Tarsus’taki gizemli kazının AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a mektup yazarak başlamasına neden olan Polis Memuru Mithat Erdal’ın eşine yargıdan şok karar çıktı. Eşinin defineciler tarafından öldürüldüğünü bu yüzden şehit sayılması için dava açan Sibel Erdal mahkemeyi kaybetti. İçişleri Bakanlığı Sibel Erdal’dan mahkeme masrafı olarak 495 lira vekalet ücretini istedi. Erdal, müfettişlerin FETÖ’cü olduğunu ve hazırladıkları soruşturma raporuna göre mahkemenin karar verdiğini, özür beklerken çocuklarının rızkını istediklerini söyledi.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Dilenmek Varken Çalışılır mı?

Tarsus Mersin Aziz Paul Aytuğ Yazıcı Vatikan CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500