Göç Dalgasına Hazır Olun

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, dün başlatılan Musul operasyonuyla birlikte Türkiye'nin yeni bir göç dalgasına hazır olması gerektiğini belirterek, Kahramanmaraş'a AFAD merkezi kurulacağını söyledi.

Göç Dalgasına Hazır Olun
Göç Dalgasına Hazır Olun Tuğba Önkibar
Bu içerik 1360 kez okundu.

Çeşitli görüşmeler yapmak için Kahramanmaraş'ta bulunan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, şehre yapılan yatırımların görüşüldüğü toplantıya katıldı. Vali Vahdettin Özkan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un da iştirak ettiği toplantıda konuşan Veysi Kaynak, Kahramanmaraş'ta AFAD merkezi kurulacağını duyurdu.

Kahramanmaraş'a yapılması beklenen yatırımlara ilişkin ilgililerle iletişim halinde olduklarını belirten Kaynak şunları söyledi:

"Kahramanmaraş'ta bulunan Suriyeliler konteyner kente taşınmayı sürdürüyor. Bununla yanısıra, Irak'ın Musul şehrinde IŞİD'e karşı gerçekleştirilen operasyon sebebiyle yeni bir göç dalgası bizi bekliyor. Bunlara hazırlıklı olmamız gerek, bu yüzden AFAD'ın çalışmaları aralıksız sürüyor, Türkiye'de 2. olarak Kahramanmaraş'a AFAD merkezi kurulacak."

AFAD göç suriye musul kahramanmaraş veysi kaynak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500