Gökçek: Cumhurbaşkanı İstediği İçin İstifa Ettim

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, istifa etti. Gökçek, “Başarısız olduğum için değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istediği için istifa ediyorum” dedi.

Gökçek: Cumhurbaşkanı İstediği İçin İstifa Ettim
Gökçek: Cumhurbaşkanı İstediği İçin İstifa Ettim Meltem Yüksel
Bu içerik 1014 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden İbrahim Melih Gökçek, istifa etti. Gökçek istifa konuşmasında, "Başarısız olduğum ve yorgun olduğumu düşündüğüm için değil, ya da herhangi başka bir kaygı nedeni ile değil, sadece ve sadece ülkemi lider ülke yapacağına inandığım Recep Tayyip Erdoğan'ın talebini yerine getiriyorum" ifadelerini kullandı.

İstifa konuşmasının başında 23 yıldır Ankara’da gerçekleştirdiği çalışmalardan bahseden Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin dünyanın en başarılı belediyesi olduğunu ve kendisinden önceki döneme göndermede bulunarak musluklardan çamur aktığını belirtti.

Gökçek, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emriyle istifa ettiğini söyleyip, "Emir, demiri keser" yorumunda bulundu. ,

Konuşmasının sonunda bir duası olduğunu söyleyien Gökçek, "Bizden görünüp bizden olmayan, görevleri liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile yakınlarının arasını açmak olan, içimizdeki fitnecilere imkan verme onları helak et yarabbi" dedi.

MHP’li meclis üyelerinin Melih Gökçek’in toplantısına katılmama kararı alması ise dikkatleri çekti. Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Ramazan Şimşek, yaptığı açıklamasında il başkanlarıyla yaptıkları istişare sonunda bu kararı aldıklarını belirtti.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Melih Gökçek Cübbeli'nin Bedduası İle Gitti

 

 

 

Melih Gökçek MHP Ankara Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İstifa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500