Gökçek Hakkında Suç Duyurusu

CHP Ankara İl teşkilatı ve CHP Milletvekili Murat Emir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında Fethullahçı Terör Örgütü'ne yardım ve yataklık suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

Gökçek Hakkında Suç Duyurusu
Gökçek Hakkında Suç Duyurusu Tuğba Önkibar
Bu içerik 1289 kez okundu.

Alınan bilgilere göre adliyeye gelerek açıklamalarda bulunan Murat Emir “Melih Gökçek gereğini yerine getirmeyerek, mahkemede bizimle hesaplaşmak yerine her zamanki gibi bizlerle Twitter yoluyla hesaplaşmayı tercih etmiştir. Twitter yoluyla, bizi mahkemeye vereceğini, süründüreceğini öne sürdü; ben de adliyeye gelerek bana dava açmasını, hâkim karşısında hesaplaşmayı bekledim. Fakat bu fırsatı bana kendisi vermedi; nerelerde bekliyor, süreci nerelerde izliyor bilemiyorum ama biz buradayız, o gelemiyorsa bile biz geliriz" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisine dava açan CHP’lilere tepki vererek, “Kulaktan dolma bilgilerle şahsıma attığınız iftiraların hesabını tek tek vereceksiniz. Mahkemede görüşeceğiz” dedi.  


Gökçek, “Cumhuriyet Halk Partililer hakkımda dava açmışlar. Ben de onlar hakkında tazminat ve ceza davası açtım. Mahkemede görüşeceğiz” açıklamalarında bulundu.


2015 yılında kendisini Cemaat ile işbirliğiyle suçlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e cevap veren Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç,"Gökçek paralel yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır. Zenginlere okul yaptırmıştır. Yurt yerleri temin etmiştir" demişti. Arınç bunun yanısıra Gökçek'in açıklamaları hakkında "Terbiyesizce bir açıklama. Benim görevden alınmamı talep edecek kadar haysiyetli bir adam değildir" demişti.

melih gökçek murat emir twitter dava chp ankara gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500