Gökçek İçin Geri Sayım Başladı

Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Melih Gökçek’le ilgili açıklamasından sonra geriye sayımın başladığını ifade etti.

Gökçek İçin Geri Sayım Başladı
Gökçek İçin Geri Sayım Başladı Ecem Şenol
Bu içerik 736 kez okundu.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Kadir Topbaş’ın kişiliği nedeniyle sancısız bir şekilde aşılan istifa durumunun yanı sıra Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Melih Gökçek'le ilgili açıklamasından sonra geriye sayım başladığını belirtti.

AK Parti'de çok önemli bir değişim süreci yaşandığını, il başkanlıkları ve belediye başkanlarının değişiminin bir arada yürütüldüğünü ve değişimin çok sancılı bir iş olduğunu, hele söz konusu olan İstanbul ve Ankara belediye başkanlıklarıysa tabirini kullanan Selvi, İstanbul'daki değişimin, Kadir Topbaş’ın kişiliği nedeniyle sancısız bir şekilde aşıldığını ifade etti.

Ankara'da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Melih Gökçek'le ilgili açıklamasından sonra geriye sayımın başladığını ve bu süreçte Melih Gökçek'in hukukunun korunması gerektiğinin altını çizen Selvi, aslında sadece Gökçek'in değil, değişen ve değişecek il başkanlarının ve belediye başkanlarının hukukunu korumanın AK Parti'nin görevi olduğunu aktardı.

16 Nisan referandumunda İstanbul ve Ankara'nın da içinde yer aldığı bazı şehirlerin evet oylarını aşağıya çektiğini, 2019 seçimlerine dönük olumsuz sinyal verdiğini belirten Selvi, Erdoğan’ın, 16 Nisan sonuçlarından Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tablosunu gördüğünü ve kendisini arayanlara, asıl önemli olanın 2019 seçimleri dediğini yazdı.

Erdoğan’ın bazı belediye başkanları ile devam ettiği takdirde 2019 seçimlerinde sorun yaşanabileceğini tespit ettiğini ve değişimin düğmesine bastığını dile getiren Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın da, İstanbul ve Ankara'da 2019 seçimlerinde herhangi bir sorun yaşamak istemediklerini söyleyerek durumu ortaya koyduğunu ifade etti.

Belediye başkanlarının değişiminde 4 noktaya özen gösterildiğini ifade eden Abdülkadir Selvi, bunların şehrin ve seçmenlerin hukukunu korumak, belediyenin hukukunu korumak, belediye başkanının hukukunu korumak ve AK Parti'nin hukukunu korumak olduğunu dile getirdi.

Selvi, sorun çıkarmadan istifa eden belediye başkanlarının, AK Parti'de değişik kademelerde değerlendirileceğini ve bazı isimleri 2019 seçimlerinde milletvekili listelerinde görebileceklerini aktardı.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

 

Melih Gökçek Abdülkadir Selvi Köşe Yazısı Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Değişiklik Ak parti Kademe Mahir Ünal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500