Gözünü O Koltuğa Dikti

TBMM Meclis Başkanlığı seçimleri yaklaşırken, Ankara kulislerinde öne çıkan ismin AKP Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu olduğu söylendi.

Gözünü O Koltuğa Dikti
Gözünü O Koltuğa Dikti Meltem Yüksel
Bu içerik 503 kez okundu.

Meclis başkanlığı seçimleri yaklaşırken Başkent koridorlarında konuşulan kişiler arasında öne çıkan Burhan Kuzu’nun, adaylık konusunda kararlı olduğu ve bu durumu parti yetkilileriyle paylaştığı belirtildi.

Uzmanlık alanı olan anayasa çalışmalarında önemli görevler yapan Kuzu’nun isminde, AK Parti grubunun da mutabık olduğu ve başkanlık sistemi uyum yasaları çalışmalarına da önemli katkılar sağlayacağı düşünülüyor.

İçtüzükteki 2 yıllık görev sınırlaması sebebiyle TBMM Başkanı, TBMM Başkanlık divanı üyeleri, grup başkanvekillikleri ve komisyon başkanlıkları için seçim heyecanı yaşanmaya başlandı.

22, 23 ve 24. dönemde İstanbul milletvekili seçilen, bu dönemlerde Meclis’te Anayasa Komisyonu Başkanlığı yapan anayasa profesörü Burhan Kuzu, 2001 senesinde kurucu üye olarak aktif siyasete başladığı AK Parti’de MKYK üyeliği görevini yürüttüğü sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da fahri başdanışmanlık yapıyor.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Musul Valisi Görevden Alındı

Meclis Başkanlığı TBMM Meclis AKP Burhan Kuzu TBMM Meclis Başkanlığı TBMM Meclis Başkanlığı Seçimleri TBMM Başkanı Meclis Başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500