Gözyaşları İçinde İstifa Etti

AKP’li Belediye Başkanlarının istifa rüzgarı 22 Eylül tarihinde İBB Başkanı Kadir Topbaş’la başlamıştı. Hükümet tarafından görevden ayrılmaları istenilen 5 isim istifasını sunarken Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un zehir zemberek sözleriyle başkanlık görevini bıraktığını açıkladı.

Gözyaşları İçinde İstifa Etti
Gözyaşları İçinde İstifa Etti Meltem Yüksel
Bu içerik 882 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği belediye başkanlarının içinde bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, bugün saat 17.00’de kongre merkezinde basın toplantısı düzenleyip görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Uğur, “İcraatlarımı anlatmayacağım. Üzgünüm, kırgınım ama huzurluyum. Benim artık AK Parti’de görev yapma olasılığım kalmadı. Hem partiden hem Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” ifadelerini kullanırken gözyaşlarına hakim olamadı.

AKP Hükümetini eleştiren Uğur, hiçbir yolsuzluğa usulsüzlüğe ve başarısızlığa uğramadıkları, FETÖ bağlantıları olmadığını ama ailenize ve evinize kadar ulaşan tehditler. Katlanacak bir durum olmanın ötesine geçtiğini söyledi. AK Parti’de siyaset yapma olanağının ortadan kaldırıldığını ifade etti.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İYİ Parti Logosu Hakkında Şok İddia

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur İstifa Ahmet Edip Uğur İstifa Konuşması Belediye Başkanı Balıkesir AKP Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500