Gruplar Belli Oldu

Kura çekimiyle Ziraat Türkiye Kupası’ndaki gruplar belirlendi.

Gruplar Belli Oldu
Bu içerik 1194 kez okundu.

Kura çekimiyle Ziraat Türkiye Kupası’ndaki gruplar belirlendi.

Orhan Saka Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekimine, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın, TFF Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik ve diğer kulüp temsilcileri katıldı.

Geçen sezon Spor Toto Süper Lig’de ilk 5’te olan Beşiktaş, Fenerbahçe, Atiker Konyaspor, Medipol Başakşehir ve Osmanlıspor’la birlikte toplam 32 takım, dörderli 8 grupta çift devreli lig usülüne gögre mücadele edecek. Müsabakalar sonucuna göre gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar, son 16 turuna yükselecek. Türkiye Kupası’nda ilk grup karşılaşmaları 29, 30 Kasım ve 1 Aralık’ta oynanacak.

Ziraat Türkiye Kupası’nda kura sonucunda oluşan gruplar şöyle:

A Grubu: Osmanlıspor, Gaziantepspor, Şanlıurfaspor, Kırklarelispor

B Grubu: Sancaktepe Belediyespor, Kasımpaşa, Çaykur Rizespor, İnegölspor

C Grubu: Menemen Belediyespor, Amed Sportif Faaliyetler, Fenerbahçe, Gençlerbirliği

D Grubu: Kayserispor, Boluspor, Darıca Gençlerbirliği, Beşiktaş

E Grubu: Galatasaray, Elazığspor, Tuzlaspor, 24 Erzincanspor

F Grubu: Yeni Amasyaspor, Medipol Başakşehir, Sivasspor, Göztepe

G Grubu: Ümraniyespor, Aydınspor 1923, Akhisar Belediyespor, Bursaspor

H Grubu: Trabzonspor, Gümüşhanespor, Kızılcabölükspor, Atiker Konyaspor

Ziraat Türkiye Kupası’nda haftanın ilk maç programı şöyle:

A Grubu:

Osmanlıspor-Gaziantepspor

Şanlıurfaspor-Kırklarelispor

B Grubu:

Sancaktepe Belediyespor-Kasımpaşa

Çaykur Rizespor-İnegölspor

C Grubu:

Menemen Belediyespor-Amed Sportif Faaliyetler

Fenerbahçe-Gençlerbirliği

D Grubu:

Kayserispor-Boluspor

Darıca Gençlerbirliği-Beşiktaş

E Grubu:

Galatasaray-Elazığspor

Tuzlaspor-24 Erzincanspor

F Grubu:

Yeni Amasyaspor-Medipol Başakşehir

Sivasspor-Göztepe

G Grubu:

Ümraniyespor-Aydınspor 1923

Akhisar Belediyespor-Bursaspor

H Grubu:

Trabzonspor-Gümüşhanespor

Kızılcabölükspor-Atiker Konyaspor

 

Haber: Yaren Yalçın
ziraat türkiye kupası kura çekimi a grubu b grubu c grubu spor toto süper lig beşiktaş galatasaray fenerbahçe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500