Guardian'dan Erdoğan'ın Köşe Yazısıyla İlgili Açıklama Geldi

Geçtiğimiz hafta CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Guardian'da köşe yazmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da aynı gazetede bir köşe yazısı yazmak istediği açıklandı.

Guardian'dan Erdoğan'ın Köşe Yazısıyla İlgili Açıklama Geldi
Guardian'dan Erdoğan'ın Köşe Yazısıyla İlgili Açıklama Geldi Başak Tatar
Bu içerik 874 kez okundu.

İngiliz The Guardian gazetesinin editörü Paul Chadwick, geçtiğimiz hafta gündeme oturan olaylardan ve okuyuculardan tepki gelmesine neden olan, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gazeteye 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yazdığı köşe yazısının ardından ‘Erdoğan için bir köşe? Liberal olmayan sesler için liberal megafonlar’ isimli bir yazı kaleme aldı.

Chadwick, ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yazısının yayınlanmasından sonra Guardian editörleriyle irtibata geçip kendisinin de yazmak istediğini açıkladı.

Geçtiğimiz dönemde farklı ülkelerden farklı isimlere köşe verdiklerini belirten Chadwick, konuyla ilgili editörlerle konuştuğunu ve onların, lider olan isimlerin düşüncelerinin önemli olduğunu ve okuyuculara bunları aktarmak gerektiğini düşündüklerini söylediklerini aktardı. Erdoğan’ın da Türkiye’nin seçilmiş cumhurbaşkanı ve bölgedeki en önemli ülkelerden birini temsil ettiğini söyleyen editör, Guardian’ın farklı düşünceleri bir araya getirme gibi bir amacı olduğunu kaydetti. Kılıçdaroğlu’nun yazısından sonra Türkiye hükümetinin kendilerine ulaştığını ve durumu dengelemek için Cumhurbaşkanı’nın yazmasını istediklerini ifade edip Guardian okuyucularının her iki tarafı da duyması için buna onay verildiğini paylaştı. 

Erdoğan, köşe yazısında batı dünyasına çağrıda bulunmuş ve Batılı liderlerin bir seçim yapması gerektiğini belirtip “Ya teröristlerle olun ya da Türk halkıyla” demişti. 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kandilli'den Deprem Açıklaması

 

the guardian köşe yazısı kemal kılıçdaroğlu açıklama gazete yazı paul chadwick lider
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500