Gülen ve 2 HDP'li Vekil Vatandaşlıktan Çıkarılacak

Fetullahçı Terör Örgütü ele başı Fetullah Gülen ve aralarında HDP'li iki vekilin de bulunduğu 130 kişi hakkında vatandaşlıktan çıkarılma kararı yayınlandı.

Gülen ve 2 HDP'li Vekil Vatandaşlıktan Çıkarılacak
Gülen ve 2 HDP'li Vekil Vatandaşlıktan Çıkarılacak Ecem Şenol
Bu içerik 814 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı, aralarından FETÖ Lideri Fetullah Gülen'in de olduğu 130 isim için vatandaşlıktan çıkarma ilanı yayınladı. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'le HDP'li vekiller Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer'in de aralarında bulunduğu şahısların, 3 ay içinde Türkiye'ye gelmezse vatandaşlıktan çıkarılacağı duyuruldu.

Haklarında soruşturma yürütülen ve firari durumda olan, aralarında FETÖ lideri Fetullah Gülen’in, FETÖ’nün kilit isimlerinden Kozanlı Ömer kod adlı Osman Hilmi Özdil, HDP Milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer ile eski HDP milletvekili Özdal Üçer’in de bulunduğu 130 ismin 3 ay içinde Türkiye’ye dönmezlerse vatandaşlıktan çıkarılacakları duyuruldu. Listede FETÖ, PKK ve IŞİD’den aranan isimler olduğu belirtildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan İçişleri Bakanlığı’nın ilanına göre, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 29’uncu maddesinin 2’nci fıkrası gereğince; 130 ismin, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 3 ay içerisinde Türkiye’ye dönerek, ilgili mercilere müracaat etmedikleri takdirde kanun hükümlerine göre Türk vatandaşlıklarını kaybedeceği duyuruldu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bisikletçiler Çarşısı Yanıyor

FETÖ Elebaşı Fetullah Gülen HDP Milletvekili PKK IŞİD Arama Türkiye Resmi Gazete Vatandaşlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500