Gülen'den İtirafçılarına Uyarı

FETÖ lideri Fethullah Gülen, itirafçı olan cemaat üyelerine göndermelerde bulundu.

Gülen'den İtirafçılarına Uyarı
Gülen'den İtirafçılarına Uyarı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1989 kez okundu.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından tutuklanan çok sayıda Cemaat üyesi itirafçı oldu. Fethullah Gülen internet üzerinden yayınladığı son açıklamasında, “Yollar, meşalelerle dolu da olsa, projektörlerle dolu da olsa, o gider yine sağa toslar, sola toslar; ‘cismaniyet’ deyip, ona takılır; ‘dünya’ deyip, ona takılır; ‘bohemlik’ deyip, ona takılır; ‘mal’ deyip, ona takılır; ‘şehevât-ı nefsâniye’ deyip, ona takılır; ‘mülk’ deryip, ona takılır…” ifadeleriyle cemaat üyelerini uyardı.

FETÖ lideri itirafçı olan cemaatçileri eleştirerek, onları “yolda dökülenler” olarak niteledi. Gülen, itirafçılar için, “O’nun arkasında oruç tutmuşlardı, namaz kılmışlardı; onlar münafık değillerdi. Ama bir noktada başları döndü, bakışları bulandı, düz yolda giderken patikaya saptılar ve takılıp yola düştüler. Bunlar ‘yolda dökülenler’” yorumunu yaptı.

Fethullah Gülen, itirafçı müritlerine Hz. Musa’dan alıntı yaparak şunları söyledi:

“Rivayete göre: Hazreti Musa Tur dağında Hak ile mülâkî olmaya gittiği sırada bazılarının Allah yolundan geri döndüklerini görüp ve şunu sorar: ‘Rabbim, ne oluyor ki bu insanlara, Sana vardıktan sonra yüzlerini çevirip geriye yürüyebiliyorlar? Nasıl oluyor da bu kadar güzelliği gördükten sonra, onları terk eyleyip yeniden karanlıklara yönelebiliyorlar!’ Hazreti Musa’nın bu sorusu üzerine, Allah ona hikmet lisanıyla yanıt verir: “Ey Musa, Bana onlar vâsıl olamamışlardı; daha yoldaydılar. Hem onlar, Benim yolumun yolcuları da değildi, Başka amaçlar için bu yola düşmüşlerdi. Bana gelmiyorlardı. Şimdi geri dönmeleri de bu yüzdendir. Yoksa Benim yolumda olup Bana gelmeye karar verselerdi ya da Bana vâsıl olabilselerdi asla geri dönmezlerdi.”

fetö fethullah gülen gülen cemaati itirafçılar uyarı gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500