Gülen’in Altın Çocuğu

Hakkında yakalama kararı bulunan Cemaat’in kilit ismi Aydoğan Vatandaş ABD’de görüntülendi.

Gülen’in Altın Çocuğu
Gülen’in Altın Çocuğu Yaren Yalçın
Bu içerik 1205 kez okundu.

Hakkında yakalama kararı bulunan Cemaat’in kilit ismi Aydoğan Vatandaş ABD’de görüntülendi.

Kamuoyunda ‘Fuat Avni’ olarak bilinen Twitter hesabı yöneticisinin ABD’de yaşayan Aydoğan Vatandaş olduğu iddialar arasında.

Edinilen bilgiye göre, Türkiye’de çeşitli soruşturmalardan hakkında yakalama kararı bulunan, FETÖ yöneticiliğinden, darbe girişimini planlamaktan, Balyoz, Taşiye ve Tevhid kumpaslarından ve Fuat Avni hesabını yönetmekten aranan örgüt yöneticileri görüntülendi.

İddiaya göre örgüt yöneticilerinden biri olan Aydoğan Vatandaş, Fuat Avni hesabının lideri. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan dosyada FETÖ’nün illegal istihbarat havuzunda toplanan bilgileri Fuat Avni hesabından paylaşan lider isim; Aydoğan Vatandaş.

2006’dan beri ABD’de yaşayan Aydoğan Vatandaş, Cemaat’in en etkili isimlerinden biri. Vatandaş’ın, şu anda sadece ABD’nin değil, dünyanın en büyük haber siteleri arasında yer alan Th Huffington Post’ta FETÖ propagandası içeren ve Türkiye aleyhine makaleler yazdığı ileri sürüldü.

Savcılık dosyasında Fuat Avni lideri olarak gösterilen Aydoğan Vatandaş’ın, Twitter’da @fuatavni @fuatavnifuat @fuat avni_f @fuataliavni kullanıcı hesaplarını yönettiği, 2014-2015 yılında Türkiye’ye 7 kez giriş-çıkış yaptığı, Türkiye’de bulunduğu sırada doruk.net iletişim tarafından sunulan ‘WiSpotter’ üzerinden erişim sağladığı tespit edildi.

FETÖ’nün özel olarak yetiştirdiği Aydoğan Vatandaş, 1988’de Deniz Lisesi’nden mezun oldu. 1995’te Deniz Harp Okulu’ndan ayrılarak Aksiyon dergisinde gazeteciliğe başladı. Vatandaş, 2009-2011 yılları arasında The New School’da medya alanında yüksek lisans yaptı. Pensilvanya’daki Alvernia Üniversitesi’nde doktora yaptı. Today’s Zaman gazetesinde de çalışan Vatandaş’ın ABD’de belli zaman aralıklarında Fethullah Gülen ile toplantı yaptığı iddia ediliyor.

Aydoğan Vatandaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine ‘Hungry For Power’ (İktidar Hırsı-Güç Zehirlenmesi: Erdoğan’ın Cadı Avı ve Devlet) isimli kitabını İngilizce İspanyolca olarak geçen yıl yayımladı.

 

fuat avni aydoğan vatandaş cemaat abd fethullah gülen fetö twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500