Gülen'in Avukatından Flaş Karar!

FETÖ ile ilgili "çatı iddianamesi" kapsamında terör örgütü lideri Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 54 kişiye, CMK gereği, Ankara Barosunca avukat atandı. Fakat Gülen için atanan avukat Alihan Uncu çekilme talebinde bulundu.

Gülen'in Avukatından Flaş Karar!
Gülen'in Avukatından Flaş Karar! Tuğba Önkibar
Bu içerik 1399 kez okundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü ile ilgili "çatı iddianamesi" kapsamında terör örgütü lideri Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 54 kişiye, Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) gereği, zorunlu müdafi ataması kapsamında Ankara Barosunca avukat atandı. Baro'nun kayıtlı avukat listesinden sırayla belirlediği avukatlara atama kararı cep telefonlarına gönderildi. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, FETÖ/PDY ile ilgili "çatı iddianamesi"nin gönderildiği Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde ilk duruşma, 22 Kasım'da başlayacak.

Edinilen bilgiye göre, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek davanın sanıklarından FETÖ elebaşı Gülen, eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Turgut Özal Stratejik Düşünce ve Hamle Derneği Genel Sekreteri Mehmet Hanefi Sözen, FETÖ'nün "emniyet imamı" olduğu ileri sürülen ve "Kozanlı Ömer" lakaplı Osman Hilmi Özdil, örgütün yöneticileri Halit Esendir ve Nevzat Ayvacı'nın da aralarında bulunduğu 54 kişiye CMK gereği zorunlu müdafi ataması kapsamında Ankara Barosunca avukat atandı.

'ÇEKİLME' TALEBİNDE BULUNDU

Fetullah Gülen için atanan avukat Alihan Uncu, CMK'dan yapılan görevlendirmeler için Avukatlık Kanunu'nda ayrıca hükümler bulunduğunu, bu hükümler doğrultusunda baroya "çekilme" başvurusu yaptığı bilgisini verdi. 
Başvuruyla ilgili olarak yönetim kurulunun toplanıp bir karar vereceğinden bahseden Uncu, "Avukatlık Kanunu'na göre, kendi kendimize çekilme yapamıyoruz. Baro başkanlığının kabul etmesi gerekiyor. Çekilme için baro başkanlığına başvurumuzu verdik. Yönetim kurulu toplanıp çekilmemizi kabul ederse o zaman yargılamadan çekilebileceğiz" diye konuştu.

fethullah gülen ankara cumhuriyet başsavcılığı fetö alihan uncu avukat çekilme talebi son dakika haber gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500