Gülen'in CD’lerini Saklayamadı

Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesinin kadınlar tuvaletinde Fethullah Gülen CD’leri bulundu.

Gülen'in CD’lerini Saklayamadı
Gülen'in CD’lerini Saklayamadı Yaren Yalçın
Bu içerik 1107 kez okundu.

Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesinin kadınlar tuvaletinde Fethullah Gülen CD’leri bulundu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin tuvaletinde (FETÖ) propagandası içerdiği öne sürülen bazı CD ve ses kasetleri bulundu. Kasetleri attığı iddia edilen eski Rektör Yardımcı Prof. Dr. Süleyman Kaplan gözaltına alındı.

İddiaya göre kadınlar tuvaletine temizliği giren kadın görevli, tuvalette bırakılan bazı CD ve kasetleri buldu. Olayın ihbar edilmesi üzerine gelen Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekipleri, bulunan CD ve kasetlerde yaptığı incelemede Fethullah Gülen'in propaganda konuşmalarının ve görüntülerinin olduğunu tespit etti.

Yapılan tespitin ardından güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, CD ve kasetleri tuvalete eski Rektör Yardımcısı, Tıp Fakültesi eski Dekanı olan ve halen Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Süleyman Kaplan'ın bıraktığını belirledi.

Yapılan tespitin ardından Prof. Dr. Süleyman Kaplan, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

ondokuz mayıs üniversitesi prof. dr. süleyman kaplan fetö soruşturması fethullah gülen cdleri gözaltı gündem son dakika haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500