Gülen’in Selamıyla Tehdit Etmiş

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin’i 2013 yılında Fethullah Gülen adına tehdit eden bakanın dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç olduğu iddia edildi.

Gülen’in Selamıyla Tehdit Etmiş
Gülen’in Selamıyla Tehdit Etmiş Yaren Yalçın
Bu içerik 1629 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin’i 2013 yılında Fethullah Gülen adına tehdit eden bakanın dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç olduğu iddia edildi.

Yeni Şafak Gazetesi’nde yayımlanan haberde, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’i 2013 yılında Fetullahçı Terör Örgütü adına tehdit eden kabine üyesinin dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç olduğunun ortaya çıktığı belirtildi.

Trabzon’da katıldığı bir konferansta açıklamalarda bulunan Müsteşar Yusuf Tekin, 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığında göreve gelir gelmez tehdit edildiğini, Ocak ayı itibarıyla kendisi, çalışma arkadaşları, ailesi ve çocukları üzerinden karalama kampanyası ile karşı karşıya kaldığını, çok üst düzey bir kişi bir bakan tarafından ‘Fethullah Hoca’nın selamı var. Milli Eğitim Bakanlığına Tayyip bey seni  müsteşar olarak alacak, uyarıyoruz; kabul edersen seni insan içine çıkamaz hale getireceğiz” şeklinde tehdit edildiğini söylemişti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’i tehdit eden kişinin dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç olduğu ortaya çıktı.

17-25 Aralık’tan Sonra Görevden Alındı

Suat Kılıç, 17-25 Aralık’tan sonra görevinden uzaklaştırılmıştı. Kılıç’ın kendisiyle beraber bakanlığa getirdiği çok sayıda bürokrat Gülenci olduğu gerekçesiyle Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildi.

Kılıç’ın kadrosunda bulunan Gençlik Genel Müdürü Şevki Akkaya, Eğitim Kültür Genel Müdürü Abdülkadir Mahmutoğlu, Bakanlık Personel Daire Başkanı İsmail Oral, Proje Koordinasyon Genel Müdürü Ramazan Yiğit ve Proje Daire Başkanı Hüseyin Demir ihraç edilen isimler arasında yer alırken, Bilgi İşlem Daire Başkanı Türker Turan Yıldız ise Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklandı.

HABERBOX ÖNERİYOR- MUTLAKA OKUYUNUZ

Mekan Sahibi Konuştu

 
 
MEB Müsteşarı Yusuf Tekin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç FETÖ Fethullah Gülen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500