'Gülmen ve Özakça Ölmesin' İlanına Bakandan Sert Tepki

Bakan Soylu açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için gazetelere verilen ilanlara sosyal medya hesabından tepki verdi.

'Gülmen ve Özakça Ölmesin' İlanına Bakandan Sert Tepki
'Gülmen ve Özakça Ölmesin' İlanına Bakandan Sert Tepki Ecem Şenol
Bu içerik 714 kez okundu.

Açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için gazetelere verilen ilana tepki gösteren İçişleri Bakanı Soylu, başlarına gelen en ufak olayda yardım istedikleri polisin bilgisine, istihbaratına ve tespitlerine güvenmediklerini, savcılara ve hâkimlere de güvenmediklerini ancak terör örgütü üyelerine güvenin sonsuz olduğu ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açlık grevindeki tutuklu Gülmen ve Özakça ile ilgili bazı gazetelerde yayınlanan ve altında 111 kişinin imzası bulunan ilana, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile tepki gösterdi. İlanın, "DHKP-C üyesi iki terör örgütü mensubuna hamilik olduğunu" belirten Soylu, paylaşımında bugün birtakım gazetelerde, DHKP-C terör örgütünün talimatlarına eksiksiz uyan, bu örgütün mensupları için gerçekleri saptırarak ilan verenlerin, başlarına gelen en ufak olayda yardım istedikleri polisin bilgisine, istihbaratına ve tespitlerine güvenmediklerini, savcılara ve hâkimlere de güvenmediklerini ancak terör örgütü üyelerine güvenlerinin sonsuz olduğunu aktardı.

Yargının bağımsızlığının tartışıldığı, emniyet güçlerinin elindeki gücü keyfi kullandığı, neredeyse herkesin bir terör örgütü üyeliğinden hakkında soruşturma geçirdiği ve ana muhalefet liderinin adalet için yollara düştüğü son günlerde Bakan Soylu'nun yaptığı bu paylaşım oldukça manidar karşılandı.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın sağlık durumları ciddi boyutlara ulaşmışken ve bir öğretmenle akademisyenin işlerine geri dönme talebiyle başlattıkları açlık grevinin ardından Bakan Soylu'nun bu duruma ses çıkaranlara çıkışması ilginç bulundu. Ortada net bir delil yokken terör örgütü üyeliğiyle suçlanan ve üstüne ölüme giden bu iki eğitimci için Bakan Soylu'nun verdiği büyük tepki çekti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Sosyal Medya Paylaşım Twitter Açıklama Terörist DHKP-C Üye Nuriye Gülmen Semih Özakça Açlık Grevi Gazete İlanı Bakan Soylu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500