Gümüldür'de Yangın Devam Ediyor

İzmir Gümüldür'de önce makilik alanda başlayana ardından ormana sıçrayan yangın devam ederken, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, 500 hektarın üzerinde alanın zarar gördüğünü açıkladı.

Gümüldür'de Yangın Devam Ediyor
Gümüldür'de Yangın Devam Ediyor Ecem Şenol
Bu içerik 928 kez okundu.

Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez,  İzmir’in Menderes ilçesinde makilikte başlayıp ormana sıçrayan yangınla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Üzmez, yangında son durumun, şu anda iyiye doğru gittiğini ve 500 hektarın üzerinde bir alanın zarar gördüğünü sandığını aktardı.

Öte yandan Gümüldür'deki orman yangınına müdahale etmek amacıyla Tahtalı Barajı'ndan su ikmali yapmaya çalışan yangın söndürme helikopteri suya düştü. İçinde 5 mürettebatın bulunduğu helikopterin “Bambi” olarak adlandırılan tankının su içerisinde bir cisme takılması sonucu kazanın yaşandığı belirtilirken, botla kurtarılan 1’i yaralı 5 personelin durumlarının iyi olduğu öğrenildi. 1 personelin Gaziemir Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet, diğer 4 personelin ise Bozyaka Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Gümüldür’de orman yangının sürdüğü alanda yaptığı basın açıklamasında yangının dün çıktığını ve kontrol altına alamadıkşarını, büyüdüğünü ifade etti. Türkiye’nin bütün gücünü buraya aktırdıklarını ve 9 helikopter, 4 uçak, 128 tane itfaiyenin çalıştığını belirten Gümüldür, 2 bine yakın işçi, mühendis, memur ve kendisinin genel müdür olarak başında olduğunu belirtti. Rüzgarın yön değiştirmesinin sıkıntıya yol açtığını ve alevlerin 4 saatte 6-7 kilometre gittiğini gördüklerini belirten Vali, bu işin sonuçlandırılmasının oldukça zor olduğunu aktardı. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Erdoğan ve Trump Telefonda Görüşecek

İzmir Menderes Gümüldür Yangın Tahtalı Barajı Personel Helikopteri Çalışma İtfaiye Kaza Bozyaka Vali Açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500