Gündeş Konuştu: Reza Yaptı

Ebru Gündeş, kocası Reza Sarraf'la beraber 3 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, kanunlara aykırı olarak yapıldığı tespit edilen yalı tadilatıyla ilgili ilk defa ifade verdi.

Gündeş Konuştu: Reza Yaptı
Gündeş Konuştu: Reza Yaptı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1577 kez okundu.

Kanlıca’daki lüks yalılarında, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na göre uygunsuz tadilat yaptırması nedeniyle Reza Sarraf, eşi Ebru Gündeş Sarraf ve tadilat işlerini yaptığı tespit edilen Hakkı Süha Gökdemir’in 36 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı dava sürüyor.

Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nce yürütülen  davanın 4. Duruşmasına sanıkların 3’ü  de katılmazken Ebru Gündeş’i avukatları temsil etti. Duruşmaya şikayetçilerden  Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Hüseyin Sağ ve CHP İstanbul İl Sekreteri Hakkı Sağlam katıldı. 

Mahkemede hakim, hakkında zorla getirme kararı olan sanık Ebru Gündeş Sarraf’ın  14 Kasım tarihinde  yeni bir celse açılarak savunma yaptığını belirtti. Duruşmada söz hakkı alan müşteki Hakkı Sağlam sanık  Ebru Gündeş’in savunmasını kabul etmediklerini ve cezalandırılmasını talep ettiklerini belirterek, "Suça konu olan yalının sahibi Gündeş’in kendisi olup, mülkiyet de kendisine aittir. Yapılan değişikliklerde bilgisi ve rızası vardır" şeklinde konuştu.

Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş’in avukatlarından Begüm Gürel ise yaptığı savunmada soruşturmanın Ebru Gündeş açısından ayrılmasını istediklerini belirterek, dosyanın tefrik edilmesini istiyoruz çünkü dosyanın öteki sanığı olan Rıza Sarraf halen Amerika Birleşik Devletleri’nde tutuklu bulunup beyanının alınacağı zaman belli değildir. Müvekkilimin hakkının ihlal edileceğini ve davanın olması gerekenden daha uzun süreceğini düşünüyoruz  dedi. 

Gündeş’in  diğer avukatı Leyla Çırak ise  duruşmaların gizli yürütülmesini talep ederek, müvekkilinin tanınmış ünlü bir sanatçı olduğunu;  bu tarz haberlerle anılmasının ünlü sanatçının onurunu fazlasıyla zedelendiğini belirtti. 

Avukat Leyla Çırak’ın ardından söz alan müşteki Hüseyin Sağ ise Ebru Gündeş’in de her Türkiye vatandaşı  gibi adalet önünde eşit şekilde yargılanmasını ve duruşmanın gizli yapılması talebinin reddini istedi.

Mahkemede hakim sanık avukatlarının davayla alakalı delillerini ve tanıklarını bildirdikten sonra, duruşmaların gizli yürütülmesi ve davanın tefrik edilmesi talebinin celse arasında değerlendirilmesine karar verdi ve duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Avukatıyla beraber savunmasını yapan  Ebru Gündeş daha önceki ifadelerini tekrarladığını belirterek, suça konu edilen Kanlıca Mahallesi’nde 4 ve 5. parsellerin üzerinde bulunan 2 adet yalıyı kocam Reza Sarraf yaklaşık 6 sene önce satın almıştı. Bu yalılardan 5. parsel üzerinde olan benim adıma tapuda kayıtlıydı. Bu yalılarda yapılan tadilatlar, eşim tarafından yaptırılmıştır. Benim bir alakam bulunmamaktadır. Ben daha sonradan yalıyı eşime geri devrettim. Şu an bu yalı benim üzerime değildir. Suçlamaları kabul etmiyorum ve beraatimi talep ederim” dedi.

 

reza sarraf ebru gündeş kanlıca yalı mahkeme savunma magazin gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500