Günün Özeti

Günün önemli gelişmelerini derledik.

Günün Özeti
Günün Özeti Tuğba Önkibar
Bu içerik 875 kez okundu.

Ünlü Baklavacı Karatay’ın Sözlerine İsyan Etti

Ramazan ayına sayılı günler kala ünlü baklavacı Nadir Güllü, Canan Karatay’ın "Baklava yemeyin" sözlerine tepki göstererek, "Bilinçli konuşsunlar. Her ağza gelen konuşulmaz" dedi.

Ve FETÖ'cülük Sözcü'ye Kalır

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, 15 Temmuz darbe girişimini sonrasında Gülen cemaatine ilişkin başlatılan soruşturma çerçevesinde Sözcü’nün, imtiyaz sahibi Burak Akbay’ın da aralarında olduğu 4 çalışanı hakkında verilen gözaltı kararına tepki verdi.

Deniz Baykal Cumhurbaşkanı Adayı mı Olacak?

Kırşehir teşkilatı ziyaretinde konuşan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 2019’da yapılacak seçimde kendisinin cumhurbaşkanlığı için aday olmayacağını, başkan adayına milletin karar vereceğini söyledi.

Batı Yanlısı Ruhani Yeniden Lider

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani 12. Dönem Cumhurbaşkanlığı seçimlerini yüzde 57 oyla resmen kazandı.

Altını Kirleten Üvey Oğlunu Öldürdü

Gaziantep’te 4 ay önce şüpheli bir şekilde ölen 4 yaşındaki erkek çocuğu Ziyade’yi altını kirlettiği için üvey annesinin öldürdüğü ortaya çıktı.

Bu Ülke Ne Çektiyse Aşağılık Kompleksinden Çekmiştir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu ülke ne çektiyse aşağılık kompleksinden çekmiştir. Bu millete en büyük zulmü, bağrından çıktığı toplumun değerlerine düşman, yasakçı, baskıcı jakobenler yapmıştır" dedi.

Milli Sporcu Çingigiray'dan Dünya Rekoru

Milli sporcu Bilge Çingigiray Aydın, Muğla’nın Bodrum ilçesinde Sualtı Sportif Guinness Dünya Rekorunu 67.16 metre ile kırdı.

Muğla'daki Yasak Aşk Cinayeti Aydınlanıyor

Muğla Milas’ta tüfekle başından ve göğsünden vurulduktan sonra yakılan Ziya Temür’ün öldürülmesiyle ilgili olarak 7 kişi gözaltına alındı.

Erdoğan'ın Sorunlu Dediği Comte Kimdir?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'sorunlu şahıs' olarak ifade ettiği pozitivizmin ve sosyolojinin kurucusu sayılan Auguste Comte, 'nedensellik ilişkisini' öne süren bilim insanıydı.

Beşiktaş’ın 'Baba'sı Hayatını Kaybetti

Beşiktaş’ın efsane isimlerinden ’Baba’ lakaplı Recep Adanır, Antalya’da hayatını kaybetti.

Bakanlığın Hedefi Arap Turist

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Arap Turizm Örgütü Başkanı ile bir araya geldiği toplantı sonrası, Arap gençlerinin Türkiye’ye olan ilgisini arttıracak projeler üzerinde çalıştıklarını belirtti.

İşte HDP'nin Yeni Eş Genel Başkanı

HDP 3. Olağanüstü Kongresi bugün gerçekleşti. Serpil Kemalbay HDP’nin yeni eş genel başkanı oldu.

O Ülke Hastalıktan Kırılıyor

Dünya Sağlık Teşkilatı (WHO), savaşın tahrip ettiği Yemen’de son üç haftada 242 kişinin koleradan öldüğünü açıkladı. WHO bu süre içinde 23 bin 5 yüz kişiye kolera mikrobunun bulaştığını belirtti.

Beşiktaş Belediyesi'ne 19 Mayıs Soruşturması

İçişleri Bakanlığı, Beşiktaş Belediyesi hakkında kamu düzenini bozan gazete ilanı ve diğer eylemleri nedeniyle soruşturma açtı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Üniversitelerde Kaç Öğrenci Var?

Günün Özeti 20 Mayıs Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500