Günün Özeti

21 Ağustos Türkiye gündeminde olan haberlerin özet başlıkları şu şekilde;

Günün Özeti
Günün Özeti Ecem Şenol
Bu içerik 734 kez okundu.

Türkiye Gündemi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün'de Kral 2. Abdullah tarafından El-Hüseyniye Sarayı'nda resmi törenle karşılanacak, 2. Abdullah ile yapacağı baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından onuruna verilecek resmi akşam yemeğine katılacak.

Meteorolojiden İstanbul İçin Yağmur Uyarısı
Sıcaklıkların hafta sonu nemle birleşmesi bunaltıcı havaya sebep olmuştu. Bu hafta başında ise sıcaklıkların 3-5 derece düşeceği ve bugünden itibaren Pazartesi ve Salı günleri İstanbul'da yağmur beklendiği duyuruldu.

Bakan Fakıbaba'dan Et Fiyatlarıyla İlgili Açıklama
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'ya kırmızı et fiyatları soruldu. Bakan Fakıbaba yıllardır süregelen sorunu çözmek için 2 buçuk ay zaman istedi.

Hakan Hepcan'dan Gomis'e Irkçı Söylem
Fenerbahçe taraftarlılığı ile bilinen sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan'ın, twitter hesabından Galatasaraylı futbolcu Bafetimbi Gomis hakkında attığı tweet olay yarattı.

7 Çocuğa Cinsel İstismara 62 Yıl Ceza
Diyarbakır’da, 2014-16 yılları arasında 2 yeğenine de bulunduğu 7 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu tespit edilen Sabahattin Ataş, üst sınırdan, herhangi bir indirim uygulanmadan 62 yıl hapse mahkûm edildi.

Eski Ülkü Ocakları Başkanının Çocuk İstismarı Belgelendi
Sivas eski Ülkü Ocakları Başkanı Oğuz Bulut'un, 15 yaşında bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.

Cinsel İstismara 'Kimyasal Hadım' Cezası Durduruldu
Danıştay, cinsel istismar suçlularına, ‘kimyasal hadım’ olarak da adlandırılan ilaçla tedaviyi de içeren yönetmelikteki hadım işleminin ne şekilde yapılacağını düzenleyen maddeyi durdurdu.

AB Bakanı'ndan 'Racon' Açıklaması
AB Bakanı Ömer Çelik, Erdoğan'ın "racon" sözleriyle ilgili bu işe nokta konulduğunu ifade ettiği bir açıklamada bulundu.

Merkel Türkiye'ye Interpol Eleştirisi
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Alman vatandaşı yazar Doğan Akhanlı’nın İspanya’da gözaltına alınmasından ötürü Türkiye’yi Interpol’ü kötüye kullanmakla suçladı.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Katarlı beİN Sports Türkiye'de Aslan Kesildi!

 

 

Türkiye Gündem 21 Ağustos Yasama Yürütme Siyaset Dünya Diplomasi Kültür Sanat Spor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500