Günün Özeti

12 Eylül Türkiye gündeminde olan haberlerin özet başlıkları şu şekilde;

Günün Özeti
Günün Özeti Ecem Şenol
Bu içerik 624 kez okundu.

Türkiye Gündemi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed Bin Abdurrahman Bin Casim El Sani ile Pakistan Dışişleri Bakanı Hoca Muhammed Asıf'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlayacak.

12 Eylül'de Ne Olmuştu?
27 Mayıs 1960 darbesi ve 12 Mart 1971 muhtırası sonrasında Türkiye Cumhuriyeti tarihinde silahlı kuvvetlerin yönetime üçüncü açık müdahalesidir.

Tartışmalı Müfredat İçin MEB'den Talimat
Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, 81 ildeki okullara gönderdiği yazıda tartışmalara neden olan müfredatın bu yıl kullanılması talimatı verdi.

Mafya Babası Özbizerdik'e Şok!
Bir eğlence mekanında ateş açtığı iddiasıyla yargılanan Alaattin Çakıcı’nın oğlu Onur Özbizerdik, 2.5 yıl hapis cezası aldı.

Hitler'in İç Çamaşırı Açık Artırmada
Yahudi Soykırımı'nı gerçekleştiren ve milyonlarca insanın ölümüne neden olan Alman Nazi Lideri Adolf Hitler'in kişisel eşyaları açık arttırmayla satılacak.

İlkokul Müdüründen Skandal Etek Yasağı
Eğitimde gericilikte sınır tanımayan AKP sayesinde, İzmir'de bir okula yeni atanan okul müdürü, okul üniforma takımında yer almasına rağmen kız çocuklarının etek, şort ve şort etek giymesini engellemek istedi.

Bürokraside 'Sarraf Davası' Korkusu
Son olarak eski bakan Zafer Çağlayan, Halkbank yöneticileri ve Rıza Sarraf’ın ortağına tutuklama kararı verilen ‘Sarraf davası’nın en az altı yedi isme daha uzanabileceği ileri sürüldü.

Hedef Gösterilen Tanrıkulu: Amaç Sokağı Tahrik Etmek
‘SİHA sivilleri vurdu’ dediği için hedef haline getirilen CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, siyasetçi, insan hakları savunucusu ve avukat kimliklerinin yanında Kürt kimliğinin de birilerini ‘rahatsız ettiğini’ belirttiği bir açıklamada bulundu.

''İktidar Sağda Solda Aramasın Kendileri FETÖ'cü''
CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu, hükümet kanadından gelen ‘FETÖ’ eleştirilerine karşı yeni parti hazırlığındaki Meral Akşener’e sahip çıktı.

Bakan İkinci Milli İçkimizi Açıkladı: Üzüm Suyu
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ayrandan sonraki ‘milli içeceğin’ üzüm suyu olacağını açıklayarak büyük bir eksiği tamamladı.

Avustralya'da Kanguru Etine Teşvik
Avustralya’da 2010’da 27 milyon olan kanguru nüfusunun 2017’de 50 milyona ulaşmasının ardından, uzmanlar harekete geçti.

Merkel: ''Türkiye'ye Silah Sevkiyatı Yasağına Karşıyım''
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye’ye silah sevkiyatının tamamen yasaklanmasına karşı olduğunu dile getirdi.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kuzey Kore'de Hidrojen Bombası Partisi

 

 

Türkiye Gündem Yasama Yürütme Siyaset Dünya Diplomasi Kültür Sanat Spor 12 Eylül Türkiye Gündemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500