Günün Özeti

16 Eylül Türkiye gündeminde olan haberlerin özet başlıkları şu şekilde;

Günün Özeti
Günün Özeti Tuğba Önkibar
Bu içerik 754 kez okundu.

YÖK'ün Yönetmelik Değişikliği Resmi Gazete'de

Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Şafak Pavey'den İstifa Kararı

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı. Pavey yaptığı yazılı basın açıklamasında istifasına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdi.

O Saldırganın Bakan Soylu'yla Fotoğrafı Çıktı

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesine saldıranlardan Murat Alp'in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla karakolda çekilen fotoğrafı ortaya çıktı.

Ankara Valiliği'nden Kürdistan Konferansına Yasak

Ankara Valiliği, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Türkiye'nin karşı çıktığı 25 Eylül'deki bağımsızlık referandumuna ilişkin düzenlenmesi planlanan konferansa, 'terör örgütünce istismar edilebileceği' gerekçesiyle yasak getirdi.

TEOG Kaldırılıyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATV, A Haber ve A News ortak yayınında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Kuzey Kore: 'ABD ile Askeri Denklik Kurana Kadar Devam'

Cuma günü gerçekleştirilen son balistik füze denemesi sonrası bir kez daha uluslararası tepkilerin odağında olan Kuzey Kore'nin lideri Kim Jong-un açıklamalarda bulundu.

Yardım mı Ruhani Tatmin mi?

Norveçli öğrenciler ve Akademisyenlerin Uluslararası Yardım Fonu SAIH, bir turizm furyasına dönüşen gönüllülük projelerine eleştirel bir bakış açısı getiriyor.

OECD Türkiye'nin Utanç Raporunu Yayınladı

Türkiye'nin de üyelerinden biri olduğu Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) her yıl yayınladığı "Eğitime Bakış" raporuna göre, Türkiye'de yüksek eğitim görmüş her dört kişiden biri iş bulamıyor.

Contemporary İstanbul Kapılarını Sanatseverlere Açtı

Çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul’un 12’ncisinin açılışı gerçekleşti.

Tarihin En Çirkin 'Çirkin Yasası'

19.yüzyıl birçok ayrımcı politika ve yasal sürecin yoğun olarak yaşandığı karanlık bir yüzyıldı. Günümüzde dahi çok sık örnekleriyle karşı karşıya geldiğimiz ayrımcı davranışlar engelli ABD’lilerin ötekileştirmeye maruz kaldığı bir yasayı hayata geçirmişti.

'Mavi Balina' Tehlikesinden Çocuklar Nasıl Korunmalı?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) gençlerin ve çocukların ölümüne neden olan ‘Mavi Balina’ oyununa dair ailelere uyarıda bulundu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Tecrübeli Teknik Adam İstifa Etti

Günün Özeti Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500