Günün Özeti

18 Eylül Türkiye gündeminde olan haberlerin özet başlıkları şu şekilde;

Günün Özeti
Günün Özeti Tuğba Önkibar
Bu içerik 521 kez okundu.

Kabus Geri Döndü: İstanbul Trafiğinden Nasıl Kaçılır?

Okulların açılmasıyla birlikte servis araçları da İstanbul trafiğinde yerini aldı ve İstanbullular bu sabah yoğun bir trafikle karşı karşıya kaldı.

Çevre Kirliliğine Çözüm: Paralı Poşet Devri

Naylon poşetlerin marketlerde ve mağazalarda 1 Ocak 2018’den itibaren 25 kuruş veya 50 kuruş gibi cüzi bir miktar ile satılacağı ve böylece market alışverişlerinde ücretsiz poşet devrinin sona ereceği duyuruldu.

Türk Örfüne Uygun 'Shameless'

Shameless dizisinin uyarlamasının Türkiye’de çekileceği haberinin gelmesinin ardından, yaşanan heyecan ilk fragmanla kendini derin bir hüzne bırakmıştı. Ardından yayınlanan ilk bölüm ise fazlaca tepki aldı.

TEOG Yerine Sınavsız Model Üstünde Duruluyor

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, TEOG'un kaldırılmasıyla ilgili olarak sınavsız model seçeneğinin değerlendirildiğini ifade etti. Tekin, Kasım ayında sınav yapılıp yapılmayacağının kısa sürede açıklanacağını anlattı.

Nagehan Alçı'dan Nazlı Ilıcak Çağrısı

Nazlı Ilıcak ile birlikte uzun süre televizyon programı yapan Nagehan Alçı, Ilıcak'ın 15 Temmuz sonrası çok pişman olduğunu söyledi.

Yapay Zeka ile Fotoğraftan Cinsiyet Tespiti

Araştırmalar hız kesmeden devam ederken, her geçen gün bilimde yeni bir gelişme meydana geliyor. Son Olarak yapay zekanın insanların yüzlerinin fotoğrafına dayanarak homoseksüel veya heteroseksüel olduklarını anlayabildiği aktarıldı.

Deniz Çakır'ı Çileden Çıkaran Video

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin güzel oyuncularından Deniz Çakır, sosyal medya hesabından geçtiğimiz günlerde İzmir'de yaşanan köpek tekmeleme vahşetine ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Sınav Sisteminin Hızına Öğrenciler Nasıl Yetişsin?

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa vekili Lale Karabıyık’ın 15 yılda eğitim sistemi ve sınav sisteminin rayına oturamadığını ve hiçbir öğrencinin başladığı sistemle okulu bitiremediğini ifade etmişti. TEOG'un kaldırılması tartışması gündeme gelince eğitim ve sınav sistemi konusu yeniden masaya yatırıldı.

Mars'ta Yaşama Bir Adım Daha

ABD'nin Hawaii eyaletinde 2 bin 500 metre yükseklikteki Mauna Loa Dağı'nda 8 aydır "Mars'ta yaşam simülasyonu"nda olan altı bilim adamının deneyinde sona gelindi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Ankara Valiliği'nden Kürdistan Konferansına Yasak

Gündem Günün Özeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500