Günün Özeti

23 Eylül Türkiye gündeminde olan haberlerin özet başlıkları şu şekilde;

Günün Özeti
Günün Özeti Ecem Şenol
Bu içerik 657 kez okundu.

Türkiye Gündemi
TBMM Genel Kurulu, Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresini görüşmek üzere olağanüstü toplanacak.

Mediha Olgun Tahliye Edildi
Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği 120 gündür tutuklu bulunan gazeteci Mediha Olgun'un adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

Yeni İBB Başkanı Kim Olacak?
Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifası ile birlikte bir süredir AKP kulislerinde alttan alta konuşulan Başbakan Binali Yıldırım’ın 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul için adaylığı daha yüksek sesle dillendirilmeye başlandığını aktardı.

Erdoğan: 'Öğrenciler Evlerine En Yakın Liseye Gidecek'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatının ardından kaldırılan TEOG'un yerine nasıl bir sistem getirileceği günlerdir gündemin en önemli maddeleri arasında yer alıyordu.

Kadınlar Araba Kullanamaz Diyen Şeyhe Vaaz Yasağı
Dünyada kadınların araba kullanmasının yasak olduğu tek ülke olan Suudi Arabistan'da, kadınların aptal oldukları için araba kullanamayacaklarını söyleyen bir din adamına vaaz yasağı getirildi.

CHP Topbaş'ın İstifası İçin Açıklama İstiyor
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifası üzerine yaptığı yazılı basın açıklamasında, Kadir Topbaş’ın istifasının hemen açıklanması gerektiğini ifade etti.

Meclisten Olağanüstü Referandum Toplanması
TBMM, Irak ve Suriye'ye asker gönderilmesine olanak sağlayan tezkere için AK Partili vekillerin çağrısıyla olağanüstü toplandı.

Demirtaş da TEOG Tartışmasına Katıldı
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TEOG tartışmalarına tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nden yazdığı yazıyla katıldı.

AKP'li Başkan İçki İçtiği İçin Görevden Alındı
Bartın'ın Kurucaşile ilçesinde, geçen 1 Eylül'de AKP Kadın Kolları Başkanı olarak atanan Handan Birgücü, daha önce sosyal medyada içki içerken fotoğraf paylaştığı ve insanları rakı içmeye özendirici paylaşımlar yaptığı ortaya çıkınca görevden alındı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Çocukları Amerika'da Okuyan Erdoğan'dan Dikkat Çeken Açıklama

 

 

Türkiye Gündem 23 Eylül Mediha Olgun İBB Başkanı Kadir Topbaş Erdoğan Öğrenci TEOG Şeyh Kadın CHP Selahattin Demirtaş AKP İçki Belediye Başkanı Görev Meclis Toplanma Referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500