Günün Özeti

7 Ekim Türkiye gündeminde olan haberlerin özet başlıkları şu şekilde;

Günün Özeti
Günün Özeti Meltem Yüksel
Bu içerik 623 kez okundu.

Türkiye Gündemi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Güral Afyon Termal Otel'de gerçekleştirilecek.

Yalnızca Müftüler Değil İmamlar da Nikah Kıyacak

Müftülere resmi nikah kıyma yetkisi veren düzenlemeyi kapsayan tasarının içeriğinin genişletildiği ve bu yolla müftülük ve müftülük dahilinde çalışan imamlar nikah kıyabilecek.

Terör Korkusu Yerini Ekonomik Kaygılara Bırakıyor

Dünyanın önde gelen araştırma şirketi Nielsen’in tüketici güveni endeksiyle yaptığı son araştırmaya göre 2016’da yüzde 43 olan ‘terör endişesi’, 2017’nin ikinci çeyreğinde yüzde 24’e doğru gerileme yaşarken ‘ekonomik durumla ilgili endişe’ yüzde 9’dan yüzde 20’ye çıktı.

Gökçek'in Kanalından 'İhanet' Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği iddiaları sonrasında dün Saray’da sürpriz bir görüşme gerçekleştiren Melih Gökçek’in kanalında bu akşam ilgi çeken bir film yayınlandı.

Hükümetten Borçlanma Kararı

Nakit açığının yüzde 300'ün üzerinde artmasıyla birlikte 2017 yılının bütçesinde yüzde beş şeklinde sınırlandırılan borçlanma artış limiti aynı oranla tekrar artırıldı.

O Fotoğraf Sonrası Harekete Geçildi

Çanakkale’de sakal ve sarıkla resmi araç kullanan polis memuru Kuraner Erbaş’ın kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı davranışı sonrasında 2 sayfalık bir genelge hazırlandı.

O İsimler Kadro Dışı!

Milli Takım'da top koşturan Arda Turan, Burak Yılmaz, Selçuk İnan ve kart cezalısı Caner Erkin, Milli Takım kadrosundan çıkarıldı.

Antalya’da Midibüs Faciası

Antalya Manavgat ilçesinde, turistleri taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu 3 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Mehmetçik İdlib’e mi Giriyor?

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılış programında Türk askerinin İdlib’e girip girmeyeceği hakkında bilgi verdi.

Irak’tan Türkiye’ye Resmi Talep

Irak Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ve İran'dan Irak Bölgesel Yönetimi ile sınır kapılarını kapatmasını talep etti.

Erdoğan ve Macron Arasında Kritik Görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile telefonda görüşmesi gerçekleştirdi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNEERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Sözcü Kalın: 'Gerekirse Afrin'e Gireceğiz'

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Irak Türkiye İdlib ÖSO İran Rusya Antaya Milli Takım Arda Turan Burak Yılmaz Selçuk İnan Caner Erkin Kuraner Erbaş Melih Gökçek Terör Müftü İmam Nikah AKP Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500