Günün Özeti

12 Aralık Türkiye gündeminde olan haberlerin özet başlıkları şu şekilde;

Günün Özeti
Günün Özeti Meltem Yüksel
Bu içerik 481 kez okundu.

Türkiye Gündemi

Genel Kurulda; Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Sayıştay, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Başbakanlık, Kamu Denetçiliği Kurumu, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumunun 2018 yılı bütçeleri ele alınacak.

Turkcell’e Ensar Şoku

Geçtiğimiz sene 45 çocuğa cinsel istismar konusuyla uzun süre gündemde kalan Ensar Vakfı’nın sponsoru Turkcell, o dönem sosyal medyada haklarında tweet atan 124 kişiye dava açmıştı. Mahkeme o davayla ilgili sonucunu açıkladı.

Çinli Akrobatın Feci Sonu

Gökdelenler üzerinde yaptığı tehlikeli hareketlerle milyonlarca takipçisi olan Çinli akrobat Wu Yongning’in Changsha kentinde 62 katlı bir binadan düşüp hayatını kaybettiği öğrenildi.

Diyanet’ten Şaşırtan Milli Piyango Fetvası

Her yıl Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan Yılbaşı Özel Çekilişi, milyonlarca vatandaş bilet alırken, Diyanet’ten çok şaşırtan ‘Yılbaşı Fetvası’ geldi.

‘Dönek’ Lafı Meclisi Karıştırdı

TBMM Genel Kurulu’nda devam eden 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Yasa Tasarısı görüşmelerinde AKP’li vekiller ile CHP’li milletvekilleri arasında gergin anlar yaşandı.

CHP: Kılıçdaroğlu ve Ailesinin Mal Varlığı Araştırılsın

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Başkanlığı’na Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve ailesinin malvarlığının araştırılması için önerge sundu.

Sadece Sallayacaksınız

Milyonlarca kişinin kullandığı WhatsApp, Android versiyonunu kullanan kullanıcıları için şu an test aşamasında olan 4 farklı özellik getiriyor.

Kuleli’nin Akıbeti Belli Oldu

15 Temmuz darbe girişiminden sonra kapatılan ve müze olacağı açıklanan Kuleli Askeri Lisesi’nin akıbeti belli oldu.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Dün Kore Gazisi Bugün de Eşi Hayatını Kaybetti

Kuleli Askeri Lisesi FETÖ Darbe WhatsApp CHP Meclis Kemal Kılıçdaroğlu Süleyman Soylu Diyanet Milli Piyango Wu Yongning Turkcell Ensar Vakfı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500