Günün Özeti

25 Aralık Türkiye gündeminde olan haberlerin özet başlıkları şu şekilde;

Günün Özeti
Günün Özeti Meltem Yüksel
Bu içerik 331 kez okundu.

Türkiye Gündemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sudan ziyareti kapsamında Savakin'de incelemelerde bulunacak.

CHP’den KHK Hamlesi

Cumhuriyet Halk Partisi dün yayımlanan 695 ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameleri görüşmek için bugün olağanüstü toplanıyor.

Metin Feyzioğlu: İnsanlar Sokakta Birbirinin Kafasına Sıkacak

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, son çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname hakkında değerlendirmede bulundu. Feyzioğlu, çıkartılan KHK’ların OHAL’le alakalı olmadığını ifade ederek; "Kapalı kapılar ardında, Saraylarınızda yasa çıkartacaksanız bu millet canıyla neyi korudu?" diye sordu.

Gemlik Taşınıyor

Resmi Gazete'de yayımlanan 696 sayılı KHK ile bazı il ve ilçeler için genel hayata etkili olan deprem afetlerinde alınacak tedbirlere yönelik düzenlemeler yapıldı. Deprem tehlikesi altındaki, Bursa’ya bağlı Gemlik ilçesinin orman vasfını yitirmiş bir alana taşınmasını sağlayacak düzenlemeler de KHK’ya girdi.

OHAL Sona mı Eriyor?

OHAL İnceleme Komisyonu, başvuruların 21 Şubat 2018’de sona ereceğini açıkladı. Buna göre 17 Ocak 2018'de sona erecek olan OHAL'in bir daha uzatılmayacağı yorumlarına neden oldu.

Ahmet Şık Salondan Çıkarıldı

Cumhuriyet davası bünyesinde 4'ü tutuklu 18 kişi 5'inci kez hakim karşısına çıktı.

Abdullah Gül’den KHK Uyarısı

Dün çıkartılan tartışmalı 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tepkiler gelmeye devam ediyor.  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Twitter hesabı üzerinden Resmi Gazete'de yayımlanan ve "sivillere ceza muafiyeti" içeren KHK hakkında değerlendirmede bulundu.

Cumhuriyet Davasında Arar Karar Açıklandı

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, muhabiri Ahmet Şık ve muhasebe çalışanı Emre İper ile Ahmet Kemal Aydoğdu'nun tutuklu olduğu 19 sanığın yargılandığı davanın 5. duruşması bugün görüldü.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Avustralya'da Bir Araç Yayaların İçine Daldı

Cumhuriyet Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Davası Ahmet Şık Abdullah Gül KHK Kanun Hükmünde Kararname OHAL İnceleme Komisyonu OHAL Gemlik Metin Feyzioğlu Cumhuriyet Halk Partisi CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500