Günün Özeti

6 Ocak Türkiye gündeminde olan haberlerin özet başlıkları şu şekilde;

Günün Özeti
Günün Özeti Meltem Yüksel
Bu içerik 423 kez okundu.

Türkiye Gündemi

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, partisinin Nevşehir İl Kongresi'ne katılacak. İş dünyasının temsilcileriyle bir araya gelecek. Yıldırım daha sonra partisinin Kırşehir İl Kongresi'ne katılacak ardından Valiliğe ziyarette bulunacak.

AKP’li Belediyelerden FETÖ Şirketlerine Büyük İhale

CHP, FETÖ bağlantısı nedeniyle mahkeme kararıyla Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilen 14 şirketi inceleyerek AKP’li belediyelerle bu şirketler arasındaki ilişkileri ortaya çıkardı.

Erdoğan’a Berkin, Nuriye ve Semih’i Dövdürdüler

Google Play üzerinden yayımlanan ‘Usta Dayağı: Erdoğan 15 Temmuz Darbecilerine Karşı’ isimli oyunda Erdoğan’ı temsil avatar Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Berkin Elvan’ı dövüyor.

Trump’ı Kızdıran Kitap Tükendi

Beyaz Saray’ın eski başstratejisti Steve Bannon’ın ABD Başkanı Donald Trump’ın bütün ricalarına rağmen çıkarttığı ‘Gazap ve Öfke: Trump'ın Beyaz Sarayının İçinden’ isimli kitabı çıktığı gün tükendi.

Nuh Tufanı Hakkında Şaka Gibi İddia

TRT 1’de Pelin Çift’in sunumuyla yayınlanan Öteki Gündem programında Nuh Tufanı konusu tartışıldı. Program konuğu öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek’in ortaya attığı iddialar ise geceye damgasını vurdu.

Fransız Gazeteci Neden O Soruyu Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'la ile yaptığı ve ortak basın toplantısında, Fransız bir gazetecinin "Terörle mücadelede size güvenilir mi? Neden Suriye'ye silah gönderdiniz?” şeklinde gelen sorusuna çok sert cevap vermişti. O gazeteci Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Fikret Orman’dan Cenk Tosun Açıklaması

Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Fransız Gazeteci Nuh Tufanı Fransa Yavuz Örnek ABD Başkanı Donald Trump Donald Trump Gazap ve Öfke ABD Usta Dayağı Nuriye Gülmen Semih Özakça Berkin Elvan CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500