Günün Özeti

11 Ocak Türkiye gündeminde olan haberlerin özet başlıkları şu şekilde;

Günün Özeti
Günün Özeti Meltem Yüksel
Bu içerik 377 kez okundu.

Türkiye Gündemi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde milletvekilleri ile kahvaltıda bir araya gelecek. Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek 43. Muhtarlar Toplantısı'na iştirak edecek.

Burhan Kuzu’nun Bariyer İsyanı

Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Adalet Şurası’ndan ayrılırken güvenlik için kurulan bariyerlere isyan etti.

Diyanet Her Yerde

Diyanet, 2018’de bakanlıklardan belediyelere, Emniyet’ten sivil toplum kuruluşlarına, muhtarlardan apartman yöneticilerine kadar herkesle işbirliği yaparak vaiz göndermeye hazırlanıyor.

Ahmet Türk’ten Eş Başkanlık Açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 11 Şubat'ta yapılacak kongrede aday olmayacağını açıklamasından sonra eş başkanlık için adı gündeme gelen görevden alınan Mardin eski Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk, eş başkanlık hakkında açıklamada bulundu.

Melih Gökçek’ten Şaşırtan ‘Sözcü’ İsteği

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteği üzerine 23,5 yıldır Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa eden Melih Gökçek Sözcü gazetesinde yazmak istediğini söyledi.

Koltuğa Oturan Yakınını Gözetiyor

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, eş durumu sebebiyle öğretmen olarak ile gelen eşi Sevil Aktaş’ı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak atadı.

Beşiktaş'ın Yeni Belediye Başkanı Belli Oldu

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasından sonra boşalan koltuğa gelecek isim belli oldu.

Mehmet Altan ve Şahin Alpay’a Tahliye Yolu

Anayasa Mahkemesi, Cumhuriyet davasında 9 ay tutuklu kalan Turhan Günay,  Mehmet Altan ve Şahin Alpay'ın başvurularıyla ilgili kararını verdi.

Stephen Hawking’ten Korkutan Uyarı

Uzaylılar ve dünyanın sonuyla ilgili yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken ünlü fizikçi Stephen Hawking, yayınlanan yeni belgeselinde insanlığın geleceği hakkında korkutucu açıklamalarda bulundu.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Fatih Akın’a Altın Küre

 

 

 

 

 

 

 

 

Stephen Hawking Mehmet Altan Şahin Alpay Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar Tahir Doğaç Çankırı Valisi Melih Gökçek Sözcü Ahmet Türk Selahattin Demirtaş HDP Diyanet İşleri Burhan Kuzu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500