Güzeller Ordusu Değil Seks Köleleri

Kuzey Kore'nin Güzeller Ordusu olarak bilinen ponpon kızları hakkında ortaya şok edici bir iddia atıldı. Kuzey Kore'den kaçan eski bir asker olan Lee So Yeon Yeon ponpon kızların Kim Jong-un ve diğer parti üyelerince seks kölesi olarak kullanıldığını öne sürdü.

Güzeller Ordusu Değil Seks Köleleri
Güzeller Ordusu Değil Seks Köleleri Meltem Yüksel
Bu içerik 1492 kez okundu.

Kış Olimpiyatları’nın en popüler isimleri olan Kuzey Kore’nin Güzeller Ordusu hakkında Kuzey Kore’den 2008 yılında kaçmaya başaran askeri müzisyen Lee So Yeon ortaya şok edici bir iddia atıldı.

Lee So Yeon, Kış Olimpiyatları’nda büyük ilgi gören Ponpon Kızları’n Kuzey Kore’nin politik isimleri tarafından seks kölesi olarak kullanıldığını öne sürdü. Bloomberg’e konuşan Yeon dışarıdan bakıldığında eğlenceli bir şovun parçası gibi durduklarını fakat onların ayrıca zorla partilere giderek Kuzey Koreli politikacılarla seks yapmaya zorlandıklarını söyledi.

Güzeller Ordusu’nun rejimin düzenlediği parti etkinliklerine gönderildiği ve buralarda seks kölesi olarak kullanıldığını savunan Kuzey Koreli, ‘İsteseler de istemeseler de buna zorlanıyorlar’ dedi.

Kuzey Kore’de kadınların haklarıyla ilgili insan hakları ihlalleri yaşandığını iddia eden Yeon, olimpiyatlarda görülen manzaranın yanıltıcı olduğunu savundu. Lee So Yeon, Kuzey Kore’den Güney Kore’ye kaçan insanların rehabilitasyonuna yardımcı olduğunu belirterek kendi deneyimlerinin dışında bu insanların anlattıklarının da Kuzey’de sürekli bir zorlama ve kontrol örüntüsü olduğunu ortaya koyduğunu açıkladı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Onur Hamzaoğlu ve Fadime Çelebi Tutuklandı

Kuzey Kore Güney Kore Köle Seks Kölesi Ponpon Kızlar Kuzey Kore Ponpon Kızları Kuzey Kore Güzeller Ordusu Kim Jong-un
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500