Habertürk TV Genel Müdürü’ne Askerlik Gözaltısı

Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş, İstanbul'a gitmek üzere geldiği Ankara Esenboğa Havalimanı'nda 12 yıl önce askere geç katılma suçundan gözaltına alındı.

Habertürk TV Genel Müdürü’ne Askerlik Gözaltısı
Habertürk TV Genel Müdürü’ne Askerlik Gözaltısı Meltem Yüksel
Bu içerik 451 kez okundu.

Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş, İstanbul'a gitmek üzere geldiği Ankara Esenboğa Havalimanı'nda gözaltına alındı. Veyis Ateş'in gözaltına alınma sebebi ise 12 yıl önce "bakaya kalma" (askere geç katılma) suçu.

Ateş, gözaltına alındığı Twitter hesabı üzerinden şu sözlerle açıkladı;

“23.15 uçağıyla İstanbul a gitmek varken 04.30 uçağını bekliyorum. Durumumu arzedeyim: 2004 de bakaya (askere geç katılma) suçu işlediğimden dolayı Ankara Esenboğa Havalimanı’nda gözaltına alındım.  Mahkemeye çıkarıldım; ifadem alındı, serbest bırakıldım.

Askerliğimi yapmışım ama Türk yargı sisteminin malum sebeplerinden dolayı yargı bana, 12 yıl sonra “Hey sen; bi bakar mısın; askere niye geç gittin?!!!  “ dedi ve bu durum uykusuz bir geceye sebep oldu.

Konu tuhaf olsa da gözlem imkanım oldu, gururlandım. Bu vesile… Esenboğa Emniyet Müdürlüğü personeline, Çubuk adliyesi mensuplarına teşekkür ederim. Yüce Türk Devleti! İyi ki varsın ve ebediyete kadar hep var olasın”

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Zafer Çağlayan’ı Görenler Tanıyamadı

Habertürk Habertürk TV Habertürk TV Genel Müdürü Ankara Esenboğa Havalimanı Veyis Ateş İstanbul Asker Twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500