istanbul escort

Hacca Giden 20 Türk Mahsur Kaldı

Bir seyahat acentesi, 120 Türk hacı adayını Suudi Arabistan'a ‘ticari vizeyle’ gönderdi. Ticari vize ile ülkeye giriş yapan 120 Türk vatandaşından 20’sinin ülkeden çıkışına onay verilmedi.

Hacca Giden 20 Türk Mahsur Kaldı
Hacca Giden 20 Türk Mahsur Kaldı Meltem Yüksel
Bu içerik 436 kez okundu.

Türkiye’de kaçak bir seyahat acentesinin Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren Nasco isimli firmadan davet alınmış gibi sahte belge düzenleyerek 120 Türk’e ticari vize alınmasını sağladığı iddia edildi.

Nasco ise şirketleri adına sahte belge düzenlendiğini tespit etti, Suudi yetkililere bildirdi. Bu olayın ardından kurasız hacca giden 20 Türk vatandaşının ülkeden çıkışına izin verilmediği ileri sürüldü. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ne kayıtlı olmayan kaçak bir acente ise hacı adaylarını ‘kuraya sokmadan’ kutsal topraklara göndermeyi başardı.

Ne olduysa işte bundan sonra oldu. Hacı adaylarını kurasız Suudi Arabistan’a göndermek için uyguladığı yöntem ise kurada çıkmamalarına rağmen Hacca giden Türk vatandaşlarının Suudi Arabistan dönüşünde patlak verdi. Ticari vize ile ülkeye giriş yapan 120 Türk vatandaşından 20’sinin ülkeden çıkışına onay verilmedi. Hürriyet gazetesi de kaçak acentenin izlediği yöntemi, kayıtlı acentelere gönderilen bir bilgilendirme yazısı ile öğrenirken, hac-umre faaliyeti yapan bazı kayıtlı acentelere de uygulanan yöntemi sordu.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye’yi Yasa Boğan İntihar

 

Suudi Arabistan Hac Vize Türk Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu