Hackerlar Soros'un Gizli Belgelerini Sızdırdı

DCLeaks adlı hacker grubu, Soros Vakfı´nın Ukrayna´daki faaliyetlerine dair yüzlerce dosya yayımladı.

Hackerlar Soros'un Gizli Belgelerini Sızdırdı
Hackerlar Soros'un Gizli Belgelerini Sızdırdı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1050 kez okundu.

Ünlü spekülatör George Soros´un Ukrayna´daki vakfı ile ilgili gizli belgelere ulaşıldığı iddia edildi. Ulaşılan belgelerde, Soros´un sahibi olduğu vakfın, yaklaşık 100 Ukraynalı gazeteciden hibe karşılığında Kırım ve Ukrayna´nın doğusundaki gelişmelerle ilgili haber yapmalarını istediği belirtiliyor.

Soros´un hibe teklif ettiği kurumlar olarak Krım.Realii, Gromadske TV ve Ostrov adlı medya organlarının ismi geçiyor.

Soros´a ayrıca, Urkayna´da 2016 yılında hayata geçirilmesi planlanan reformlar için özel stratejik danışmanlık grubu kurulmasına yönelik 800 bin euro kaynak ayrılması teklif edildiği belgelere yansıyor.

Belgelerde, AB'nin, ekonomik krizle boğuşan Ukrayna'ya yardım edecek kaynaklardan yoksun olduğu, Soros'un, gerekli garantileri sağlamasının ardından, yatırımcıların Ukrayna'ya ilgisini artırmak için bu ülkedeki işletmelere 1 milyar dolar kaynak aktarmaya hazır olduğu belirtiliyor. 

Soros Vakfı´nın, Hollanda´da Ukrayna ile AB arasındaki ortaklık anlaşması konusunda yapılan referandum öncesi Ukrayna'nın duruşunun desteklenmesi için 195 bin dolar kaynak ayrılması teklifinde bulunduğu da iddialar arasında.

Açık Toplum Vakfı belgelerine şuradan ulaşılabiliyor: http://soros.dcleaks.com/

george soros kırım ukrayna ab hacker son dakika haber gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500