Hadi Hayırlı Olsun

İçişleri Bakanlığı görevinden istifa eden Efkan Ala, görevini Süleyman Soylu’ya devretti.

Hadi Hayırlı Olsun
Hadi Hayırlı Olsun Yaren Yalçın
Bu içerik 895 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı görevinden istifa eden Efkan Ala, görevini Süleyman Soylu’ya devretti.

Dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Başbakan Binali Yıldırım, Efkan Ala’nın görevinden ayrıldığını duyurmuştu.

Efkan Ala devir teslim töreninde yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

"Öncelikle bugünü bize bahşeden Allah’a şükürler olsun. Bu görevi bana tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımıza Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Bu görevde bana her zaman yardım eden mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim. Şehit olan arkadaşlarımız, gazi olan arkadaşlarımız var. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.  Şehitlerimizin ailelerine sabır diliyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyorum

Bu görevi yerine getirirken her zaman desteğini yanımda hissettiğim TBMM'ye ve milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum. Türkiye gibi zaman zaman sistemine, kayıt dışı darbecilerin müdahale girişiminde bulunduğu ülkelerde Meclis desteğinin ve halk desteğinin yanı başımızda hissedilmesi her şeyden önemlidir.

Bu süreç içerisinde, görev yaptığım dönemlerde Türkiye'nin çeşitli yerlerine gittiğimizde heyecanlarıyla her zaman yanımızda hissettiğimiz parti teşkilatımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bunların tamamının içinden çıktığı aziz milletimize ferasetiyle her karşılaştığımız zaman bizlere yol gösteren, sıkıntıya düştüğümüzde söylediği bir cümleyle içimizi ferahlatan ve bu memleketin en kıymetli dayanağı olan ve meydanları kendi iradesine sahip çıkmak için dolduran aziz milletimize müteşekkir olduğumu altını çizerek ifade etmek istiyorum.

Sayın bakanım, yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun. Hem size hem memleketimize hayırlar getirsin. Ve bütün içtenliğimle ülkemizin menfaati için, milletimizin geleceği için sizin başarılı olmanızı temenni ediyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Milletimiz her türlü iyiliğe her türlü başarının üstündeki başarıya layık bir millettir. Bunun bir ferdi olduğumdan gurur duyuyorum. Kendilerini saygıyla selamlıyorum. Allah yolunuzu açık etsin.”

Efkan Ala’nın ardından yeni İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşma yaptı. Soylu FETÖ ile mücadeleye dikkat çekerek, “Hukukun üstünlüğünden hiçbir zaman ayrılmayan bir Türkiye tablosu 21’nci asrın özetidir. Aynı zamanda sürekli demokrasisini yükselten Türkiye tablosu 21’nci asrın özetidir.

15 Temmuz milletimiz için bir milattır. Demokrasideki milletleşmenin ne olduğunu bir kere daha 15 Temmuz'da bu asil millet bütün dünyaya göstermiştir. Samimiyetin, ihlasın ve vatan duygusunun ne olduğunu aziz milletimiz bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir.

FETÖ’den tek bir fert kalmayıncaya dek mücadele edilecek. Devletimiz, milletimiz bu musibetten bu beladan kurtulacaktır” ifadelerini kullandı.

içişleri bakanlığı efkan ala devir teslim süleyman soylu cumhurbaşkanı erdoğan binali yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500