Hain Saldırıda 'Türk Tarık' Parmağı

Dün Trabzon Maçka’da çıkan çatışma sonucunda Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ve 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün şehit olmasına neden olan terörist grup tespit edildi.

Hain Saldırıda 'Türk Tarık' Parmağı
Hain Saldırıda 'Türk Tarık' Parmağı Meltem Yüksel
Bu içerik 1408 kez okundu.

Dün Trabzon Maçka’da çıkan çatışma sonucunda Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ve 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün şehit düşmesine neden olan terörist grup tespit edildi. Grupların başında ‘Türk Tarık ve Cudi Zaza’ kod isimli teröristlerin olduğu açıklandı.

Son yıllarda özellikle Doğu Karadeniz’de hain saldırılarını sıklaştıran PKK’nın bölgede bulunan gruplardan sorumlu olan kişiler biliniyor. Bu grupların başında ‘Türk Tarık’ kod isimli Barış Öner ve ‘Cudi Zaza’ kod isimli Mehmet Yakışır bulunuyor.

'Yeşil liste' olarak bilinen arananlar listesinin birinci sırasında yer alan, başına 1 milyon TL ödül konan Artvin'in Şavşat ilçesi nüfusuna kayıtlı 'Türk Tarık' kod adlı Barış Öner, geçtiğimiz Ağustos ayı içinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Artvin'in Şavşat ilçesindeki konvoyuna saldırı düzenlenmesi emrini verdiği biliniyor. Hain teröristin yaklaşık bir yıl sonra bu seferde dün yaşanan Trabzon Maçka ilçesindeki çatışmada parmağı olduğu söylendi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

"Yeni Paralel Devlet Kuruluyor"

Trabzon Maçka Türk Tarık PKK Terörist Eren Bülbül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500