Hainler Bayramı Kana Bulayacaklardı

Hatay’da düzenlenen operasyonda saldırı için Suriye’den Türkiye’ye geçen 5 canlı bomba yakalandı. İkisi Türk, üçü Suriye uyruklu oldukları tespit edilen 5 canlı bombanın hedefinde Hatay'ın yanı sıra yakın iller olduğu ortaya çıktı.

Hainler Bayramı Kana Bulayacaklardı
Hainler Bayramı Kana Bulayacaklardı Meltem Yüksel
Bu içerik 1008 kez okundu.

Hatay sınırında MİT ve güvenlik güçlerinin ortak operasyonu ile 5 canlı bomba yakalandı. Teröristlerin Altınözü ilçesinden, kaçak yollarla ülkeye giriş yaptığı belirtildi.

İkisi Türk, üçü Suriye uyruklu 5 canlı bombanın hedefinde Hatay'ın yanı sıra yakın iller olduğu öğrenildi. Gerçekleşen ortak operasyonla etkisiz hale getirilerek yakalanan ve emniyette devam eden canlı bombalardan ikisinin üzerinde patlamaya hazır fünyeli bomba yeleği ele geçirildiği açıklandı.

Hatay Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açılamaya göre, Suriye’den ülkemize canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen beş teröristin, Hatay Mit Daire Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü birimleri tarafından 23 Haziran 2017 Cuma tarihinde düzenlenen ortak operasyonla, Hatay il merkezine ulaşmadan ele geçirildikleri belirtildi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerden ikisinin vücuduna sarılı ve patlamaya hazır halde yakalanan intihar kemerleri olduğu, herhangi bir can ve mal kaybı olmadan ele geçirildiği söylendi. Teröristler ile birlikte ele geçirilen canlı bomba yeleklerinde yapılan ilk incelemeye göre patlayıcıların parça tesirli el bomba fünyeli olduğu ortaya çıktı. Yakalanan üç Suriye, uyruklu ikisi Türk uyruklu beş kişinin gözaltına alındığı ve sorgularının devam ettiği açıklandı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Hatay Suriye Türkiye Bomba Canlı Bomba İntihar Terörist Bayram Ramazan Bayramı Kaçak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500