Hainler Kana Doymuyor

Şırnak Cizre’de PKK’lı teröristler polis kontrol noktasına bombalı araçla saldırdı.

Hainler Kana Doymuyor
Hainler Kana Doymuyor Yaren Yalçın
Bu içerik 1329 kez okundu.

GÜNCELLEME 12:30

Yaralananlar arasında 7 aylık bir bebeğin de bulunduğu belirtildi.

Şırnak Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada “11 polis memuru şehit oldu, 3’ü sivil ve 75’i polis memuru olmak üzere toplam 78 kişi yaralandı” denildi.

Şırnak Cizre’de PKK’lı teröristler polis kontrol noktasına bombalı araçla saldırdı. İlk belirlemelere göre 9 polis şehit oldu, 45 kişi yaralandı. Yaralılar 112 Acil Servis ekiplerince Cizre Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Şırnak Valiliği’nden edinilen bilgilere göre, Cizre-Şırnak karayolu üzerindeki Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliği’ne 50 metre uzaklıkta olan polis kontrol noktasına teröristler bomba yüklü kamyonla saldırı düzenledi. Hain saldırıda 9 polis memuru şehit olurken, 2’si ağır 45 kişi yaralandı.

Patlamanın şiddetiyle Çevik Kuvvet Grup Amirliği binasında büyük hasar oluşurken, ilçedeki çok sayıda ev ve işyerinin camlarının kırıldığı öğrenildi. PKK’lı teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada:

“Şırnak-Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında meydana gelen patlamaya 12 ambulans ve UMKE, 2 helikopterle müdahale edilmekte, uçak ambulans ise hazır bekletilmektedir. Şırnak’taki hastanelerimizin sağlık personeli acil göreve çağrılmış ve hastaneye intikal ettirilmişlerdir. Çevre illerdeki hastanelerimiz de teyakkuza geçirilmiştir. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur” denildi.

Öte yandan Cizre’deki terör saldırısı için RTÜK’ün geçici yayın yasağı getirdiği belirtildi.

şırnak cizre saldırı patlama bombalı saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500