Hakkari'de Olağanüstü Durum

Hakkari kent merkezi ve ilçelerindeki bazı alanlarda, 15 gün süreyle ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi.

Hakkari'de Olağanüstü Durum
Hakkari'de Olağanüstü Durum Yaren Yalçın
Bu içerik 1081 kez okundu.

 

Hakkari kent merkezi ve ilçelerindeki bazı alanlarda, 15 gün süreyle ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi.

Hakkari Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, son zamanlarda bölücü terör örgütü PKK ve diğer terör örgütlerinin terör ve yıldırma eylemlerinin, kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini olumsuz etkilediği kaydedildi. Vatandaşların ekonomik ve sosyal faaliyetlerini yürütme, seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kaldığı belirtilen açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletin ve milletin her türlü terörist tehdit ve saldırıdan korunması amacıyla, bölgede emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli tedbirlerin alındığı belirtildi.

15 Eylül saat 00.00.01’den 29 Eylül saat 23.59.59’a kadar Hakkari merkez ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri sınırlarında bulunan ve ‘özel güvenlik bölgesi ilan edilen’ bölgelere yönelik bilgiler yer verildi.

Öte yandan Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ne bağlı Altınsu köyünde 3 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde AKP 1. sıra milletvekili adayı olan Ahmet Budak’a düzenlenen silahlı saldırıdan sonra Altınsu köyünde 3 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasak ilanı Hakkari Valiliği veya Şemdinli Kaymakamlığı resmi sitelerinde bulunmazken, köy camisinde hoparlör ile anons edildiği öğrenildi.

 

hakkari özel güvenlik bölgesi çukurca şemdinli yüksekova sokağa çıkma yasağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500