Halk Otobüsünde Tecavüz Dehşeti

2 yıl önce Mersin’in Tarsus ilçesinde bindiği minibüsün şoförü tarafından cinsel saldırıya uğradıktan sonra yakılarak vahşice öldürülen Özgecan Aslan’ın ardından bir olay da başkent Ankara’da yaşandı.

Halk Otobüsünde Tecavüz Dehşeti
Halk Otobüsünde Tecavüz Dehşeti Yaren Yalçın
Bu içerik 1520 kez okundu.

2 yıl önce Mersin’in Tarsus ilçesinde bindiği minibüsün şoförü tarafından cinsel saldırıya uğradıktan sonra yakılarak vahşice öldürülen Özgecan Aslan’ın ardından bir olay da başkent Ankara’da yaşandı.

Gazeteci İsmail Saymaz’ın haberine göre, Ankara Etimesgut’ta özel halk otobüsüne binen bir kadın şoför tarafından otobüsün içinde tecavüze uğradı. Şoför, tecavüz ettiği kadını birine söylemesi halinde tekrar bulup tecavüz edeceğini sonra da boğazını keseceğini söyledi.

4 Ocak tarihinde Atilla Eşer Caddesi GİMSA AVM önünden ‘530’ hat numaralı özel halk otobüsüne saat 23.30 sıralarında binen 37 yaşındaki Azerbaycan ve Türkiye vatandaşı S. İsimli kadın, otobüs şoförü İbrahim T.’ye 200 metre ileride ineceğini söyleyerek ‘Binebilir miyim?’ diye sordu.

Şoför kabul ettikten sonra otobüse binen S., Atilla Eşer Caddesi ile 1818 numaralı caddenin kesiştiği noktaya gelince inmek istediğini söyledi. Sürücü kapıyı açmayarak, yolcu S.’yi dönünce indireceğini söyledi. Otobüsü 1982 numaralı sokakta boş bir araziye çeken İbrahim T., S.’nin yanına gelerek boğazını sıktı, aracın orta koridoruna zorla yatırdı. S., bu esnada bayıldı.

Kendine geldikten sonra olanları savcılıkta anlatan S., kendine geldiğinde şahsı üzerinde gördüğünü, ‘Uslu durmazsan seni öldürürüm’ şeklinde tehdit ettiğini, boğazını sıkıp tecavüz etmeye devam ettiğini, ‘Sizin aileniz, kız kardeşiniz yok mu?’ diyerek öldürmemesi için yalvardığını söyledi.

Saldırgan otobüs şoförünün kendisini tehdit ederek sorular sorduğunu belirten S., şahsın işini bitirdikten sonra evli olup olmadığını, soyadını, çalıştığı yeri sorduğunu, telefon numarasını istediğini, numarasını vermediğini, bu olayı polise veya birilerine söylediği takdirde kendisini bulup tekrar tecavüz edip boğazını keseceğini söyleyerek tehdit ettiğini kaydetti.

Şikayetin ardından otobüs şoförü İbrahim T., savcılığa çağrıldı. Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı’na çelişkili ifadeler veren sürücü, S.’nin otobüse bindikten sonra sokak arasında karanlık bir yer bulmasını, aracı durdurarak yanına gelmesini istediğini iddia ederek, kendi isteğiyle cinsel ilişkiye girmek istediğini, daha sonra vazgeçtiğini, kendisine ‘Seni seviyorum’ demesi üzerine zorla tecavüz ettiğini söyledi.

Sürücü İbrahim T., ifade işlemlerinin ardından mahkemece tutuklandı.

HABERBOX ÖNERİYOR- MUTLAKA OKUYUNUZ

Ömerli Belediyesi’ne Kayyum Atandı

 
Ankara Etimesgut AVM Tecavüz Sincan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500