'Hamile Çocuklar’ Skandalını Ortaya Çıkaran Personel Konuştu

Türkiye’yi sarsan Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 115 hamile çocuğun yer aldığı utanç listesini ortaya çıkartan hastane personeli İclal N., hastaneye yılda, 18 yaşın altında ortalama 450-500 hamile çocuk geldiğini açıkladı.

'Hamile Çocuklar’ Skandalını Ortaya Çıkaran Personel Konuştu
'Hamile Çocuklar’ Skandalını Ortaya Çıkaran Personel Konuştu Meltem Yüksel
Bu içerik 417 kez okundu.

Türkiye’yi sarsan Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 115 hamile çocuğun yer aldığı utanç listesini ortaya çıkartan hastane personeli İclal N., hastaneye yılda, 18 yaşın altında ortalama 450-500 hamile çocuk geldiğini açıkladı.

İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan “hamile çocuklar” skandalını ortaya çıkan görevli İclal N. yaşanan skandalı anlatırken, doğumhanede duyduğu çocuk çığlıklarının hayatını değiştirdiğini söyledi.

5 ay 9 günlük süreçte hastaneye gelen 18 yaşın altındaki hamile çocuk sayısı 250 civarında olduğunu söyleyen İclal N., “Bu çocuklardan 115’i için emniyete bildirimin yapılmadığını tespit ettim. Diğer çocuklar için bildirim yapılmış. 115 çocuk ile ilgili emniyet birimine bildirim yapılmadığı gibi hastane polisinin protokol defterinde de kayıtları yok. Yaptığım tespiti tutanak altına alarak başhekim yardımcısı A. A.’ya bildirdim. Tutanağın tarihi 12 Haziran 2017. Ancak bu tutanak ile ilgili bir işlem yapılmadı. En son, dilekçe ile başvuruda bulundum. 15 gün içinde dilekçeye yanıt verilmesi gerekirken yine yanıt gelmedi. 29 Eylül günü başhekim yardımcısı A.A.’nın odasına giderek sözlü olarak da dilekçenin akıbetini sordum. Bu görüşmeden 3 gün sonra görev yerim değişti. Hastane binasının dışında Sefaköy’de bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde görevlendirildim. Bu birime görevlendirildikten sonra avukatımla da konuşarak konuyu savcılığa bildirmeye karar verdim. Elimdeki listeler, tutanakları diğer evraklarla birlikte savcılığa başvurduk. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı ihbar dilekçemden sonra, 3 Ekim günü ifademi de aldı” dedi.

Hayatı boyunca unutamayacağı tecavüze uğrayan 16 yaşındaki bir çocuktan bahseden hastane görevlisi; “Ailesi hastaneye getirdi. Esasında kürtaj yaptırmak istemişler ama çok geç kalınmış. Doğumhaneye indirilince benim de haberim oldu ve doğumhaneye indim. Burada 5-6 kadın daha bulunuyordu. Bu çocuk da doğum için buraya getirilmiş. Ben oraya gittiğimde, doğum sancısı çeken kadınların çoğu çığlık çığlığaydı. Ben 32 yaşındayım bu yaşımda ben bile öyle ortamda korkarım. O çocuğun yanına gittim. Kadınların çığlıkları nedeni ile çok korkmuş ve ağlıyordu. O çocuğun o ağlayışları hâlâ kulaklarımda. 4 yıl önce yaşadığım bu olay bende büyük bir etki yaratmış durumda. Bugün bu 115 çocuk ile ilgili derdimi anlatmak için çalmadığım kapı kalmadı hastane içinde. Üstelik dışlanan ben oldum.”

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bakandan Dilenci Muamelesi Gören Dilek Özçelik Hayatını Kaybetti

İstanbul Çocuk Hamile Hastane Suriye Skandal Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500