Hans Kim George Kim?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri ile Çevre Yatırımları Toplu Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa’ya seslendi.

Hans Kim George Kim?
Hans Kim George Kim? Yaren Yalçın
Bu içerik 1399 kez okundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisleri ile Çevre Yatırımları Toplu Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa’ya seslendi.

Avrupa Parlamentosu'nda alınan son kararı değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de Olağanüstü Hal (OHAL)’in, teröristlerin üstüne çok gidildiğinin, idam tartışmalarının, medyadaki kısıtlamaların Avrupa tarafından eleştirildiğini hatırlatarak, her gün teröre maruz kalan bir ülke olarak Türkiye’ye ‘terörle mücadele etme’ demenin teröre çanak tutmak olduğunu söyledi.

Türkiye’nin Olağanüstü Hal’in henüz üçüncü ayında olduğunu kaydeden Erdoğan, OHAL’in belki üç ay daha sonra üç daha uzatılabileceğini söyleyerek, bunun kararının parlamento ve hükümet tarafından verileceğini kaydetti.

Batı’dan gelen kuru sıkı tehditlerle ülkeyi savunmaktan alıkonulamayacağını kaydeden Erdoğan, Avrupa Parlamentosu’nun koridorlarının terör örgütü militanları ile süslü olduğunu, Türkiye’yi hizaya sokacağını sanarak çok büyük bir yanılgı içine düştüklerini, sırf kendilerine zarar vermedi diye koynunda besledikleri katillerin bir gün kendilerine silah doğrultacağını belirtti.

Türkiye’nin bir ateş çemberinden geçtiğini, sürdürülen bu mücadelenin isminin konulması gerektiğini, yeni bir Kurtuluş Savaşı verildiğini, içinde bulunulan sürecin tek adının bu olduğunu belirten Erdoğan, Gezi eylemlerine, 17-25 Aralık sürecine değindi ve yolsuzluğun da hırsızlığın da Fetullahçı Terör Örgütü’nde olduğunu, ülkenin iş adamlarını tehdit ettiklerini vurguladı ve idam tartışmaları yönündeki görüşlerini yineledi.

Ben Hans’ın George’un ağzına bakarak karar vermem” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam konusunun parlamentoya getirileceğini, halkın oylaması halinde onaylayacağını kaydetti.

Avrupa Birliği (AB)’nin ‘Neden idam istiyorsunuz?’ sorusuna ‘Sana ne’ cevanı veren Erdoğan, demokrasinin milli irade olduğunu, milli iradenin idam cezasını istemesi halinde Cumhurbaşkanı olarak gereğini yerine getireceğini belirerek, bu konuda isabetli bir adım atılması için temennide bulundu.

Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ı ‘köşe yazarı müsvettesi’ olarak nitelendiren Erdoğan, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını, kaçarak Almanya’ya gittiğini, Almanya cumhurbaşkanını ağırladığında Dündar’ın konuşmalarında Türkiye’yi açıkhava gazeteci hapishanesine benzettiğini, kendisi için ‘Diktatör’ başlığı attığını, kendisinin dikatatör olması halinde Dündar’ın yurtdışına kaçamayacağını söyledi.

 

erdoğan istanbul büyükşehir belediyesi avrupa parlamentosu avrupa birliği türkiye ohal idam fetö can dündar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500