Hariri Suudi Arabistan'da Zorla Alıkonuldu

Geçtiğimiz hafta hayatı üzerine komplo kurulduğunu düşündüğünü belirtip istifa eden Lübnan Başbakanı Saad Hariri’nin, Suudi Arabistan yönetimi tarafından alıkonulduğu iddia edildi.

Hariri Suudi Arabistan'da Zorla Alıkonuldu
Hariri Suudi Arabistan'da Zorla Alıkonuldu Meltem Yüksel
Bu içerik 586 kez okundu.

Hayatı üzerine komplo kurulduğunu düşündüğünü belirtip istifa eden Lübnan Başbakanı Saad Hariri’nin, Suudi Arabistan yönetimi tarafından alıkonulduğu iddia edildi.

Reuters haber ajansı, Lübnanlı üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, geçtiğimiz hafta istifasını açıklayan Lübnan Başbakanı Hariri'nin Suudi Arabistan'da alıkonulduğunu öne sürdü.

Hükümet yetkilisi, uluslararası topluma çağrıda bulunarak, Hariri'nin Lübnan'a dönmesi için baskı yapılması gerektiğini vurguladı. Hariri istifa açıklamasında Hizbullah ve İran'ı bölgeyi istikrarsızlaştırmakla suçlamıştı. Lübnan'da can güvenliğinin olmadığını belirten Hariri o günden beri ülkesine dönmemiş, istifası da hala kabul edilmemişti.

Dün Birleşik Arap Emirlikleri'ne de giden Lübnan Başbakanı, daha sonra Riyad'a geri dönmüştü. Ortaya atılan bu iddialardan sonra Suudi Arabistan ve Hariri'nin danışmanları, ev hapsi iddialarını reddederken, Hariri’den henüz açıklama gelmedi. 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Zorla Bekaret Raporuna Rekor Tazminat

Suudi Arabistan Lübnan Lübnan Başbakanı Saad Hariri Riyad
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500