“Haydi Öğretmenler Camiye”

Yeşilay Diyarbakır Şubesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne talimat gibi bir yazı gönderdi. O yazıda ildeki rehber öğretmenlerin bir camide düzenlenecek olan uyuşturucu konulu toplantıya zorunlu olarak katılması istendi.

“Haydi Öğretmenler Camiye”
“Haydi Öğretmenler Camiye” Meltem Yüksel
Bu içerik 481 kez okundu.

Yeşilay Diyarbakır Şubesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne talimat gibi bir yazı gönderdi.  O yazıda ildeki rehber öğretmenlerin bir camide düzenlenecek olan uyuşturucu konulu toplantıya zorunlu olarak katılması istendi.

Valilik ise bu yazıya olur onayı vererek cevap gönderdi. Bir derneğin Milli Eğitim ve Valiliğe talimat yazısı yazamayacağının altını çizen Eğitim Sen Diyarbakır 1. Nolu Şube Başkanı Abbas Şahin, Valilik onay verdiğinden toplantıya katılmak istemeyen öğretmenler hakkında soruşturma açılabileceğini söyledi.

Bir sürü önce rehber öğretmenlik ile ilgili yönetmelik değiştirilerek mesleki yapının içinin boşaltıldığını söyleyen Şahin, “Ortada bir Valilik oluru bulunduğu için talimata uymayan öğretmenlerle ilgili soruşturma başlatılma ihtimali var. Ama biz de eğer soruşturma açılır ise bir üyemiz hakkında, karşı dava açacağımızı belirtiyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Yeşilay Dernek Diyarbakır Cami Öğretmen Valilik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500