“Hayra Yormak İstiyorum”

16. MÜSİAD EXPO ve 20. Uluslararası İş Forumu Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, gündemi değerlendirdi.

“Hayra Yormak İstiyorum”
“Hayra Yormak İstiyorum” Yaren Yalçın
Bu içerik 1485 kez okundu.

16. MÜSİAD EXPO ve 20. Uluslararası İş Forumu Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, gündemi değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da CNR EXPO Fuar Merkezi’nde düzenlenen kongrede terörle mücadelede Avrupa’nın tutumunu eleştirdi. Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kalktığını kaydeden Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Bu ülkenin içinde yaşayan Kandil’deki PKK’lı teröristlerin parlamentodaki uzantılarına yönelik yargımız bir adım attı. Sadece onlar değil diğer partilerden de bir çoğunun dokunulmazlığı kaldırıldı. Yargı görevini yaparken bunlardan bazıları Avrupa’ya kaçtı. Kaçıp giden teröristlere bunların cumhurbaşkanları, başbakanları, bakanları kapı açıyor. Merak ediyorum, Türkiye onların anlayışıyla batının teröristlerine kapısını açacak olsa duruşları nasıl olurdu?

Bir taraftan PKK’yı terör örgütü ilan edeceksin, diğer taraftan PKK’nın yönetimlerine Avrupa Parlamentosu’nun koridorlarını açacaksın. Buna evet demek mümkün mü? Böyle sakat bir anlayış olabilir mi? Bu ikiyüzlülüğün ta kendisidir. Dürüst olun; Siyaseti dürüst yapın.”

“Dokunulmazlığın kaldırılmış, tabiki yargılanacaksın, bunun hesabını ödeyeceksin” ifadeleriyle HDP’li milletvekillerinin tutuklanmasına yönelik açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz kapılarımızı açtık. ‘Gelin siyasette ne yapacaksanız yapın‘ dedik. Ama anlamadılar, Parlamento’ya girip devlete meydan okudular. ‘Sen beni sorguya çağıramazsın’ diyor ya. Sen kimsin? Bunun hesabını vereceksin. Siz meydan okudunuz ‘Arkamızda PYD,YPG, PKK var’ diye. Şimdi gelsin onlar sizi kurtarsın.”

Amerika’nın bir seçim geçirdiğini, Amerikan halkının Donald Trump’ı tercih ettiğini, bu tercihle birlikte Amerika’da yeni bir dönemin başladığını kaydeden Erdoğan, şahsı ve Türkiye adına Amerikan halkının bu tercihini hayra yormak istediğini belirtti ve başarılarla dolu bir gelecek temenni etti.

 

 

cumhurbaşkanı erdoğan cnr expo fuar merkezi 20. uluslararası iş forumu kongresi abd başkanlık seçimleri donald trump ab pkk hdp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500