HDP Adalet Yürüyüşü'ne Yarın Katılıyor

HDP heyetinin yarın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek ziyareti gerçekleştireceği haberinin tartışmaları başladı.

HDP Adalet Yürüyüşü'ne Yarın Katılıyor
HDP Adalet Yürüyüşü'ne Yarın Katılıyor Ecem Şenol
Bu içerik 782 kez okundu.

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay ve DBP’li Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk’ün de aralarında olduğu heyetib, destek ziyareti öncesinde tutuklu eş genel başkan Figen Yüksekdağ’ın kaldığı Kandıra Cezaevi önünde bir açıklama yapacağı öğrenilirken, Dihaber’e konuşan HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, yarınki programla ilgili heyetin kurum temsiliyeti bulunan arkadaşlardan oluşacağını aktardı.

Belirlenen buluşma noktasında destek beyanında bulunacaklarını ve kısa bir açıklamaya yapılacağını aktaran Ahmet Yıldırım, heyet adına eş genel başkanın açıklama yapacağını ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bir açıklama yapacağını düşündüklerini aktardı. Yıldırım, sembolik olarak 5-10 dakikalık bir yürüyüşün ardından da heyetin ayrılacağını duyurdu.

HDP gibi ülkenin üçüncü büyük partisinin böyle bir sivil itaatsizliğe evrilmesini öngördükleri ve istedikleri bir yürüyüşe kayıtsız kalmasının mümkün olmadığını dile getiren Yıldırım, yürüyüşün sonunda düzenlenmesi planlanan mitinge kitlesel katılımla ilgili tartışmaların sürdüğünü de dile getirdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Erdoğan'dan G20'ye Dev Heyet

HDP CHp Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Enis Berberoğlu Açıklama Ahmet Yıldırım Eş Genel Başkan Yürüyüş Adalet Yürüyüşü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500