HDP Kararını Açıkladı

HDP İstanbul İl Eş Başkanı Doğan Erbaş, parlamentolardaki çalışmalarda artık daha fazla aktif katılım gösterme kararı aldıklarını açıkladı.

HDP Kararını Açıkladı
HDP Kararını Açıkladı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1365 kez okundu.


HDP İstanbul İl Eş Başkanı Doğan Erbaş, parlamentolardaki çalışmalarda artık daha fazla daha aktif katılım gösterme kararı aldıklarını açıkladı.

Birleşik Haziran Hareketi'nin "Teslim Olmayacağız" sloganıyla Kartal Meydanı'nda gerçekleştirilen mitingte konuşma yapan HDP İstanbul İl Eş Başkanı Doğan Erbaş, parti üyeleriyleriyle beraber düzenledikleri toplantıların ardından TBMM'de daha aktif katılım gösterme kararı aldıklarını duyurdu.

TOPLANTILARA KATILMAMA KARARI ALMIŞLARDI

Eş Başkanlar Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş ile birlikte 10 vekilin tutuklanmasından sonra parlamentodaki genel kurul toplantılarından ve komisyondan çekilme kararı aldıklarını anımsatan Erbaş, "Günlerdir çok yoğun toplantılar gerçekleştiriyoruz. Başta parti bileşenlerimiz olmak üzere tüm kurumlarımızla yoğun bir şekilde toplantılar gerçekleştirildi.

"DAHA ETKİN ŞEKİLDE YER ALACAĞIZ"

İstismarcıları aklayan yasa tartışmalarını hep beraber seyrettik. Bu yasa HDP olsaydı bu kadar kolay tartışılabilir miydi? Bu gelişmelerin ardından artık parlamentolardaki çalışmalara daha aktif katılma kararı verildi. Buradan bunu açıklıyoruz" şeklinde konuştu.

 

 

HDP cinsel istismar Teslim olmayacağız figen yüksekdağ selahattin demirtaş tbmm gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500