“HDP’nin Aparatı PKK’nın Sim Kartı”

MHP lideri Devlet Bahçeli, başkanlık sistemi tartışmalarına değindi.

“HDP’nin Aparatı PKK’nın Sim Kartı”
“HDP’nin Aparatı PKK’nın Sim Kartı” Yaren Yalçın
Bu içerik 2346 kez okundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, başkanlık sistemi tartışmalarına değindi. 

Partisinin grup toplantısında gündemdeki konuları değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başkanlık açıklamasından sonra kendisini ağır sözlerle eleştiren CHP’lilere “Bunlar MHP’yi tanımıyorlar, kendileri HDP’nin aparatı, PKK’nın sim kartı olurken bir şey olmuyor da, biz bir teklifle gelince mi kıyamet kopuyor. Araba devrildikten sonra yol gösteren çok olurmuş. Hukuksuzluğun bir devlet kaybına yol açabileceğini söylüyoruz. CHP’li sözcülere, saldırgan tutum takınanlara ne desek boş; CHP ve yandaşları düğüne giderler zurna beğenmezler, hamama giderler kurna beğenmezler. İçleri çıpıt çarşısına dönenlerden öğrenecek bir şeyimiz yoktur. Şartlar oluştuğu takdirde aziz milletimize sorunların çözümü için müracaat etmekten çekinmeyiz. Türkiye’nin istikrarı için üzerimize düşen görevi yaparız. MHP, mevcut parlamenter sistemin devamından yanadır” şeklinde yanıt verdi.

Bahçeli, kendisine AKP’nin stepnesi, bastonu, yedek lastiği, kurtarıcı meleği denildiğini hatırlatarak, “Ahmak ata binerse bey oldum sanırmış. Bunların durumu tam olarak bu! Siz biliyorsanız söyleyin, bilmiyorsanız susun da alayınızı adam sansınlar” dedi.

Musul’un IŞİD’ten temizlenmesi için düğmeye basıldığını belirten Bahçeli, operasyonun ilk saatlerinde zafer vaktinin geldiğini duyuran Irak Başbakanı Haydar el İbadi’yi Türkiye’ye karşı ileri geri konuşmakla suçlayarak, “Musul’u bir avuç çapulcunun eline bırakıp kaçan İbadi komşuluk hukukuna hizmet etmiyor, bunlar hem kel hem foduldur, bize göre IŞİD’in Musul’dan kazınması gerekir. PKK başta olmak üzere Türkiye düşmanlarının Irak’ta mevzilenmesi dostluğa sığmayacaktır. Başika’yı boşaltmak kabus demektir. İbadi kimlere diyet borcunu ödemektedir? İster kabul etsin ister etmesin büyük devlet olmanın haysiyeti bunu gerektirmektedir, Başika’dan çıkmayız” ifadelerini kullandı.

‘Türkmenler katledilirken Irak ne ile meşguldu?’ diyen Devlet Bahçeli, “Musul, Kerkük, Tel Afer Türk’ün öz yurdudur, ülke olarak toprak bütünlüğümüzü ve soydaşlarımıza yapılan acı saldırıları tesadüflerin akıbetine bırakamayız, Ankara ile Bağdat arasında gerilen ilişkilerin bir an önce düzelmesi en samimi temennimizdir” şeklinde konuştu.

mhp devlet bahçeli başkanlık sistemi chp hdp ırak musul ibadi başika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500