Hem Komünist Hem Organik

Tunceli’nin Komünist Partili Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, organik nohut ve fasulyeden sonra organik bal üretimine geçti.

Hem Komünist Hem Organik
Hem Komünist Hem Organik Yaren Yalçın
Bu içerik 1182 kez okundu.

Tunceli’nin Komünist Partili Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, organik nohut ve fasulyeden sonra organik bal üretimine geçti. 

Hozat ve Pülümür İlçesi’nde organik bal üretimi yapan 40 arıcı ile anlaşan Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, Tunceli Arıcılar Birliği ve Dersim Dernekleri Federasyonu ortaklığında elde edilen organik balları piyasaya sunuyor.

Komünist Partili Belediye Başkanı Maçoğlu, Türkiye’deki en kaliteli balı piyasaya sunacaklarını söyledi ve “Komünist balı alan, hem kaliteli balın tadını alacak, hem de bizim tadımıza varacak ve komünistleşecek” dedi.

Tunceli Arıcılar Birliği’nin araştırma ve denetlemeleri sonucunda tamamen organik bal üretimi yaptığı belirlenen 40 bal üreticisinden toplanan ürünler, Ovacık Belediyesi işbirliği ile internet üzerinden satışa sunulacak.

Türkiye’yi daha önce de komünist nohut ve fasulye ile tanıştırdıklarını söyleyen Ovacık Belediye Başkanı Maçoğlu, “Geçen yıl kendi üretimimiz olarak piyasaya sürdüğümüz nohut ve fasulyeden alan herkes ‘komünist nohut ve fasulye aldık’ demişti. Bugünden itibaren Türkiye literatürüne bir de komünist bal girdi. Bu doğal balı tadanlar, hem bizim tadımızı alacaklar, hem komünistleşecekler” ifadelerini kullandı.

tunceli dersim ovacık belediyesi fatih maçoğlu komünist organik bal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500